Yeni TİG veri giriş programının kullanıma açılması hakkında önemli duyuru

Yeni TİG veri giriş programının kullanıma açılması hakkında önemli duyuru

19 Temmuz 2017 0 Yazar: admin

TİG Veri Giriş Programı web tabanlı uygulamaya dönüştürülmüş olup;  TİG Sistemine kayıtlı aktif  klinik kodlama yapan tüm klinik kodlayıcılar 18/05/2017 Perşembe gününden itibaren yeni web tabanlı uygulama ile TİG verilerini göndermeye başlayacaktır. 

Web tabanlı TİG Veri Giriş Sistemi  Daire Başkanlığımız ve Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü işbirliği ile geliştirilmekte olup; tüm TİG veri yönetimine ( TİG Veri Giriş Sistemi, TİG Panel Uygulaması ve KoDeSis Uygulamasının) aynı portal üzerinden erişimi ve kullanımı mümkün kılmak üzere tasarlanmaktadır. Öncelikle Yeni TİG Veri Giriş Programı aktif hale getirilecektir.  Diğer bileşenler daha sonra aktifleştirilecek ve gerekli duyurular yapılacaktır.

Yeni TİG Veri Giriş Adresi ve Klavuzu aşağıda yer almaktadır.

► http://www.tigsb.saglik.gov.tr/TIGAPP

► TİG Veri Giriş Programı Kılavuzu 

Not: Program ile ilgili görüş, soru ve sorunlar ile ilgili olarak [email protected] e-posta adresine mail atabilirsiniz.

 

Sağlık Aktüel – www.saglikaktuel.com

saglikaktuellogo-001.png

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Sağlık Aktüel’e (www.saglikaktuel.com) aittir.  www.saglikaktuel.com biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal işlem uygulanacaktır.