23 Ekim 2018

Yatakta Rol Değişimi Nedir Nasıl Yaşanır?

ile admin

Bilindiği emeliyle,cinsel temas sırasında adamın bayan,kadının erkek bulunduğu seks fantezisine ‘’rol değişimi’’ deniliyor. Yatakta rolleri değişiklikliğe uğramaz fazlası evli çift için hala tabu olsa da,bazı istatistiki bilgiler,durumun süratle değiştiğini ve çiftlerin bu heveslerini gidermeye çalıştığını işaret ediyor. Bu yazımda;çiftlerin sebep rol değiştirme talebi duyduğunu,bu isteklerini sebep gerçekleştirdiklerini ilmi temel olarak ele alacağım.Son kısımda ise, rolleri değiştirmek isteyen çiftlere tavsiyelerim olacak…Hazırsanız başlayalım;

Çiftler sebep yatakta birbirlerinin adına geçmek ister?

Bu isteğin asal sebebi erkek kaynaklıdır. Erkekler için zevkli mastürbasyon tüyoları adlı yazımda detaylı olarak ele aldığım emeliyle,bir erkek gay (eşcinsel) olmasa dahi,prostat uyarımından aşırı beğeni alır. Hatta anal birleşme sırasında mastürbasyon yaparak orgazm olan birçok erkek,hayatlarındaki en kuvvetli orgazmı yaşadıklarını belirtmekteler. Esas neden erkeklerin prostat uyarımı talebi olmakla beraber,ilişkide pasif olmayı merak eden erkekler ya da sekste baskın olmak isteyen kadınlar rol değişimin başka iki nedenidir.

Rol değişimi sebep yaşanır?

Erkeğin bayan,kadının erkek olacağı bir fantezi için en ihtiyaç duyulan şey belden bağlamalı vibratör ya da dildodur. Kadın belden bağlamalı vibratörü beline takar,erkeğin arka kısmına geçer ve onunla anal yoldan temasa girer.Belden bağlama kemeri olmayan vibratör ya da anal tıkaç ile de bu fantezi yaşanabilir fakat yeterince gerçekçi olmaz ve beğeni vermez. Bir ek malumat de vereyim;Gay olmayan adamın eşi ya da sevgilisi doğrulusunda belden bağlamalı vibratör ile uyarılmasına İngilizce de ‘’pegging’’ adı verilir.

Rol değişimi sebep bu kadar tanınmış oldu?

Yatakta rolleri değişme konulu 1998 yapımı ‘’Bend over boyfriend’’ adlı film,bu fantazinin tanınmış olmasını sağladı. Filmde gay olmayan fakat anal temas isteyen bir adamın sevgilisi doğrulusunda belden bağlamalı ile beğeni edilmesi,filmi seyreden erkeklere cesaret verdi ve eşleri ile bu isteklerini henüz ferah paylaştılar. Xandria adlı seks oyuncakları yapımcısı firmanın bilgilerine göre,son on senede adamın eşi doğrulusunda becerilmesi emeliyle satın alınan strapon adedi %300 arttı! Benzer şeyleri ülkemiz için de söylemek olası..Güzelim Güzel’in alt kuruluşu olan Güzelim Shop satış bilgilerine göre,evli çiftlerin en fazla satın aldığı seks oyuncağı belden bağlamalı vibratör ve dildolar.

Rol değişimi yaşam sürdürmek doğru mu?

Çoğu bayan,kocasının ya da sevgilisinin rol değişimi isteğini duyunca şaşırır ve hem de biraz üzülür. Acaba kocam gay mi oldu? ilk akla gelen sorudur.Oysa fazlası sefer ortada endişelenecek bir vaziyet yoktur. Çünkü,eşcinsellik bir istek ya da seçenek değil,hormonal bir neticedir. Bu tür endişeleri bir tarafa bırakıp,erkeğin daha fazla beğeni almasını sağlamak cinsel yaşama pozitif katkı yapar. Ayrıca,her bayanın biraz erkek,her adamın biraz bayan bulunduğu gerçeğini hesaba katarsak,bu ilişkiden bayanın da değişik beğeniler tatması mümkündür. Straponla rol değişimi yaşayacak çiftlere tavsiyelerim ise şu şekilde;

1- Kalifiye belden bağlamalı seçenek edin

Ucuz belden bağlamalı vibratörlerin penis bölümü sert olabilir ya da plastik kokabilir,kemerleri ise derhal kopabilir. Bu meseleleri yaşamamak için alerji yapmayan,silikondan üretilmiş,ten hassasiyetinde olan kalifiye bir strapon (belden bağlamalı)satın alın.Aşağıda kalifiye bir belden bağlamalı vibratör çeşidinin resmi yer alıyor.

2- Alacağınız belden bağlamalı uygun büyüklükte olsun

Erkek için kullanılacak belden bağlamalı vibratörün boyu 13-17 cm arası,çapı ise 2-3 cm arası olması gereklidir.Bu boy ve kalınlıktan yukarısı çoğunlukla erkeklerin canını acıtır. Belden bağlamalı seçiminde bir başka ehemmiyetli mevzu ise şeklidir. Eğri(curved) şekle sahip vibratörü olan belden bağlamalılar erkekte prostat bezini henüz basit ikaz eder ve daha fazla beğeni almaya yardım eder.

3- Prezervatifle kullanın

Anal temas için sarf edilen bütün seks oyuncaklarının (kadın-erkek fark etmeksizin) kondom takılarak kullanılmasını öneririm. Çünkü anal bölge bölge olarak vajina gibi değildir. Vibratörü ilişkiden ardından temizlemek ve hijyen sağlamak prezervatifle henüz basit olacaktır.

4- Kesinlikle anal sakinleştirici ya da kayganlaştırıcı kullanın

Evdeki yağ,losyon,vazelin gibi kozmetik ürünler anal kullanım için makul değildirler. Bu tür kullanım için üretilmiş anal sakinleştirici kremler ve medikal anal kayganlaştırıcılar basit birleşme sağlar.Aşağıda hem deşarj olma hem kayganlaşma gerçekleştiren kalifiye bir anal sakinleştirici kremin resmi yer alıyor.