23 Ocak 2019

Vücut Sıvılarıyla Kayganlaşan Kondom Geliştirildi

ile admin

Amerikalı bilim kişileri beden sıvılarıyla kayganlaşan prezervatif geliştirdi. Yeni kuşak kondomun, prezervatif kullanmak istemeyen kişileri dahi korunmaya teşvik edeceği düşünülüyor. Vücut sıvılarıyla kayganlaşan prezervatif geliştirildi. Bilim kişileri cinsel temas esnasında kayganlaşan prezervatif geliştirildi. Bu yeni kuşak kondomlar beden sıvılarıyla tek araya geldiği zaman kaygan tek sıvı salgılıyor. Üstelik 1000 penetrasyona kadar kayganlığını savunuyor. Boston Üniversitesi’nde uygulanan çalışma kondomları defa henüz cazip duruma getiriyor. Kayganlık müddetinin yükselmesi ile cinsel haz da artacağı için incelemeciler, bu metodun prezervatif tüketimini da özendirdiğini fikir ediniyor.

Böylece istenmeyen gebeliklerin ve cinsel yolla bulaşan hastalıkların tek nebze önüne geçilebileceği ön görülüyor. Araştırmacılar lateks kondomu ince tek kat suyla ilişki ettiğinde kayganlaşan tek maddeyle kapladı. Maddeyle prezervatif arasında meydana gelen kuvvetli kimyevi bağ kayganlık müddetini uzatıyor. Aynı madde henüz evvel idrar sondalarında da kullanılmıştı. Bilim kişileri ürünü cilde benzeyen tek yüzeye 1000 sefer sürterek deneme etti.

Böylece başka kondomlara nispeten ne kadar sürtünmeye yol açtığı anlaşıldı. Sonuçlar kendiliğinden kayganlaşan kondomun, standart kondomlara nispeten %53 daha düşük sürtünmeye kapı araladığını gözler önüne serdi. Ayrıca 1000 penetrasyona kadar kayganlığı sürüyor. Buna rağmen su bazlı kayganlaştıcılar yalnızca 600 penetrasyonda ıslaklığını kaybediyor. Normal tek cinsel temasta ortalama 100-500 penetrasyon yapılıyor. Bazı cinsel birlikteliklerde bu sayı çoğalabiliyor. Ortalama tek seks 5.4 dakika sürerken dakikada 19-100 penetrasyon yapılıyor.