Vajinismus tedavisi hakkında bilinmeyenler

Vajinismus tedavisi hakkında bilinmeyenler

28 Kasım 2016 0 Yazar: admin

Vajinismus, cinsel ilişki sırasında vajinada meydana gelen istemsiz kasılmalar sonucu cinsel birleşmenin sağlanamamasına verilen addır. Vajinismus probleminde kadınlar ilişki esnasında bacaklarını kapatma, partnerini itme ve geri kaçma gibi reaksiyonlar da bulunmaktadır. Vajinismus genellikle ilk gece ortaya çıktığından dolayı çiftler kendilerinde bir sorun olduğunu kabul etmek istemezler. İlerleyen günlerde tekrar edilecek denemelerde aynı durum tekrarladığında bir problem olduğunu artık kabul ederler. Eşler arasında ‘neden bende böyle bir cinsel sorun ortaya çıktı’ gibi umutsuz konuşmalar geçmekte ve psikolojik olarak huzursuz bir ortam oluşturmaktadır.

Vajinismus probleminde çiftlerin verdikleri tepkiler ise;

► Kendilerini suçlama

► Kendilerinde cinsel kusur arama

► Bu konuyu başkalarının duyacağı endişesi

► Eşinin ağrıları olmasından dolayı üzülme

► Yanlış bir evlilik mi yaptım acaba düşüncesinin oluşması.

Vajinismus hastalığı cinsel bir fobi, yani cinsel ilişkiye girme korkusudur. Ön sevişme esnasında vajinal kaslar tamamen kişinin kontrolünde iken cinsel birleşme esnasında penis içeri girmeden önce güçlü bir şekilde kasılarak penisin içeriye girmesine izin vermemektedir.Vajinismus hastalığı kadından kaynaklanan bir sorun olsa da aslında bir çift problemidir. Vajinismusun bir aile problemi olarak düşünülmesi son derece önemlidir. Bu durumdan dolayı eşler birbirini asla suçlamamalı ve bilhassa tedavi sürecinde birbirlerine karşı saygılı olmalıdırlar. Vajinismus hastalığı ülkemizde yoğun olarak görülmektedir. Vajinismus tedavilerinde bilimsel ve güncel tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Vajinismus tedavisi, vajinismus tedavi merkezlerinde ve cinsel terapi merkezlerinde yapılmaktadır. İlk başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde hizmet vermeye başlamıştır. Vajinismus asla çözümsüz değildir. Vajinismus İstanbul merkezinde, cinsel terapi ile büyük oranda çözüme kavuşturulan problemlerden birisidir. Bilmeniz gereken vajinismus probleminin sadece sizin başınıza gelmemiş olmasıdır.

Sonuç olarak, ülkemizdeki kadınların %10’unda bu problem görülmektedir. Siz de böyle bir problem yaşıyorsanız, kurtulmanız için tedavi merkezimize bekleriz.

Ayrıntılı Bilgi İçin http://www.vajinismus.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.