Vajinismus tedavi merkezi seçimi

Vajinismus tedavi merkezi seçimi

28 Kasım 2016 0 Yazar: admin

Vajinismus kadınlarda sık sık karşılaşılan bir hastalık olması ile birlikte, artık tüm bayanların baş belası haline geldi. Vajinismus, vajinada bulunan kasların kasılması sonucu bireylerin cinsel birleşmesine engel olur. Tedavi edilmediği süre boyunca ilişki gerçekleşmez, gerçekleştirilse bile ağrılı ve acılı geçmektedir. Buda bireyler arasındaki ilişkinin yıpranmasına, psikolojik olarak bunalıma girmelerine yol açmaktadır.

Vajinismus tedavilerinde kullanılan teknikler hastaların tedaviye yanıt verme sürelerini etkilemektedir. Parmak egzersizleri vb. gibi hasta tarafından kabul edilmeyen tedavi yöntemleri kesinlikle uygulanmamaktadır. Böylece hastanın tedaviye olumlu yaklaşımı ve huzurlu tedavi imkanı ile kişi kısa bir zamanda vajinismus sorunundan kurtulmaktadır. Vajinismus problemi ile evlendikten hemen sonra karşılaşan çiftlerin ilk aklına gelen tedavi merkezlerini araştırmaktır. Vajinismus tedavisinde merkez seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; eşlerin güvenebilecekleri ve konusunda son derece tecrübeli merkezleri araştırmaları gerekmektedir. Araştırmalarına yardımcı olacak en iyi yol internet’dir. Vajinismus tedavilerine eş katılım şartı aranmamakla birlikte bu durum merkezden merkeze değişmektedir. Vajinismus tedavi merkezlerinde yapılan bir araştırmaya göre ‘neden çocuk yapmıyorsunuz’ gibi toplumsal sorular eşler üzerinde bunaltıcı ve psikolojik sorunlara sebep olmaktadır.

Ülkemizde vajinismus sorunu oldukça yaygındır. Vajinismus tedavi merkezi Ankara dahil bütün şehirlerimizde kısıtlı sayıda bulunmaktadır. Ülkemizde yaklaşık olarak her 10 kişiden 1’inde vajinismus problemi görülmektedir. Bu konuda tedavi merkezlerinin ve uzman kişilerin azlığı, vajinismus problemi yaşayan ailelere zor anlar yaşatmaktadır. Vajinismus tedavisi; konusunda son derece uzman kişiler tarafından, çiftler için en uygun tedavi yöntemini doğru tedavi teknikleri ile birleştirerek çok kısa bir sürede kesin sonuca ulaştırılması mümkündür.

Sizde bu problemden, vajinismus ankara tedavi merkezinde kurtulabilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi İçin http://www.vajinismus.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.