10 Aralık 2014

Türkiye, dünya sağlığına ev sahipliği yapıyor

ile admin

Sağlık Bakanlığı; dünya genelinden 20 ülkeden sağlık bakanları, bakan yardımcıları, DSÖ ve OECD yöneticileri, politika belirleyicileri, uluslararası kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katılacağı “Genel Sağlık Kapsamı Bakanlar Konferansı”na ev sahipliği yapacak.

27-28 Haziran tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek konferansta, Türkiye’nin sağlık sisteminde son 10 yılda yapılan reform ve elde edilen başarılar dünya ülkelerine anlatılacak. Bunun yanında; “Mali Kriz Dönemlerinde Evrensel Sağlık Kapsamının Sürdürülebilirliğinin Sağlanması”, “Orta ve Düşük Gelirli Ülkelerde Evrensel Sağlık Kapsamının Artırılması”, “Evrensel Sağlık Kapsamında Acil ve Afet Yönetimi” ile “Küresel Sağlıkta Yönetişim Zorlukları ve İnovasyon” konuları ele alınacak.

Başarılar, The Lancet’te makale oldu

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun açılışını yapacağı programının ilk günkü oturumunda, uluslararası akreditasyona sahip akademik dergi The Lancet’te “Türkiye’de Genel Sağlık Kapsamı: Hakkaniyetin Artırılması” başlığıyla yayınlanan makale de ayrı bir oturumunda tartışılacak.

Konferansın ikinci gününde ise Bakan Müezzinoğlu, “Genel Sağlık Kapsamı Bağlamında Afet ve Acil Durum Yönetimi” konulu oturumda, Türkiye’nin acil ve afet yönetim hizmetleri konusunda sunum yapacak.