Tüp bebek fiyatları 2017’de ne kadar olacak?

Tüp bebek fiyatları 2017’de ne kadar olacak?

20 Şubat 2017 0 Yazar: admin

Tüp bebek fiyatları 2017 senesinde artacak mı, tüp bebek fiyatları 2017 senesinde nasıl olacak gibi sorular yaygın olarak kısırlık sorunu yaşayan çiftler tarafından merak edilmektedir.

Bkz: http://www.centrumtupbebek.com/tup-bebek-fiyatlari.html 

Tüp bebek tedavisinde devlet katkısı ne kadar olacak?

Tüp bebek tedavisinde ilk 3 deneme, SGK tarafından desteklenmektedir. Tüp bebek tedavi masraflarının büyük bir kısmı, SGK tarafından karşılanmaktadır. Aynı şekilde ilaç masraflarının %80’i de SGK tarafından karşılanmaktadır.

Bu sayede doğal yollarla çocuk sahibi olamayan çiftler, SGK desteği sayesinde tedavi masraflarının karşılanmasını ve çocuk sahibi olma şansını korumaları mümkün olmaktadır.

Yeni yasaya göre; 3 tane tüp bebek denemesinde devlet katkısının ilk seferde % 30’u, 2. denemede  % 25’i, 3. denemede ise % 20’si ödenmektedir. Çift, tedavi masraflarının büyük kısmının devlet tarafından karşılanması sayesinde maddi ve manevi açıdan rahatlayacaktır.

Tüp bebek fiyatları 2017

Tüp bebek fiyatları 2017 senesinde de mevcut koşullardan etkilenmektedir. Seçilen tüp bebek merkezinin kalitesi, kullanılan tedavi yöntemleri çiftin kısırlık sorunları ve doktorun başarısı gibi birçok faktör tüp bebek fiyatları 2017 senesinde de etkin konulardır. Örnek olarak bir çiftin kısırlık sebebi azospermi ise, diğer çiftin kısırlık sorunu çikolata kisti ise tedavi fiyatları uygulanacak olan yöntemlerin farklı olması sebebiyle değişecektir. Günümüzde tüp bebek tedavisinin uygulanmasına yol açan yaygın sorunların başında ise çikolata kisti gelmektedir.

İkinci evlilikler için de tüp bebek izni çıktı

Torba yasası ve düzenlemeler sayesinde; ikinci evliliklerinde çocuk sahibi olmak isteyen çiftler de tüp bebek yasasından faydalanabilmektedir. Eski yasada çiftin ilk evliliklerinden çocuk sahibi olmaması kuralı mevcuttu. Ancak 2016 tüp bebek yasası sayesinde ilk evliliklerinde çocuk sahibi olan çiftlerin, ikinci evliliklerinde kısırlık sorunu yaşaması durumunda gerekli koşulların sağlanması ise SGK desteği alabilmesi mümkün.