10 Aralık 2014

Tüm İllerin MHRS’ye Geçiş Eğitimi

ile admin

Sağlık Bakanlığı Tüm İllerin MHRS’ye Geçiş Eğitimi hakkında duyuru yayımlanmıştır;

Bilindiği üzere, dokuz ilimizde (Bilecik, Çanakkale, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Kayseri, Kırklareli, Tekirdağ ve Yalova) vatandaşlarımıza telefonla randevu hizmeti verilmektedir. En kısa sürede tüm illerimizde de telefonla randevu hizmetinin verilmesi planlanmıştır. Bunun için tüm hazırlıkların bitirilmesi, doktor çalışma cetvellerinin sisteme girilmesi, hastane işleyişinin MHRS’ye uygun hale getirilmesi gerekmektedir.

Bu nedenle 05.01.2011 tarihinde, Ankara Hekimevi’nde, saat 10.00’da ve 14:00’da olmak üzere iki ayrı oturumlu bir MHRS’ye geçiş eğitimi toplantısı yapılacaktır.

Toplantının sabah oturumuna (10:00 – 12:00 arası);

Dokuz il dışındaki İl Sağlık Müdürlüklerimizden Bilgi İşlemden Sorumlu Müdür Yardımcısı ve Bilgi İşlem Şube Müdürü (iki kişi) İl MHRS Sorumluları olarak katılacaklar ve toplantının ardından kendi illerinin MHRS Ekibini oluşturarak gerekli eğitimleri almalarını sağlayacaklar, MHRS ile ilgili tüm organizasyonun yürütücüsü olacaklardır.

Öğleden sonraki oturuma (14:00 – 16:00 arası) ise;

2. ve 3.Basamak Devlet Hastaneleri ile ADSM’lerin Hastane Otomasyon Firmalarının MHRS-HBYS Entegrasyonunu sağlayacak teknik personeli ile sorumlu yöneticileri (her firmadan ikişer kişi) katılacaktır. Firma personeli İl MHRS Sorumlularının denetiminde, çalışmakta olduğu hastane MHRS Ekibinin MHRS teknik eğitimini gerçekleştirecektir. Dolayısıyla hastanelere ayrı bir eğitim verilmeyecektir. (Not: Hastane personeli değil, Hastane otomasyon firma personeli katılacaktır.)

Bu husus ile alakalı resmi yazı (T.C. Sağlık Bakanlığı , İMİD, 23 Aralık 2010 tarih ve 19701 sayılı yazı) İl Sağlık Müdürlüklerimize gönderilmiştir.

Bilgi için: 0312. 585 24 20, [email protected]

Dr. Sait SEVİNÇ

MHRS  Koordinatörü