10 Aralık 2014

Tırnak mantarı kabusunuz olmasın

ile admin

Birçok bayanın hayatının çeşitli evlerinde karşılaşabilecekleri bir sorundur tırnak mantarı. Birçok kadını hem sağlık hem de estetik yönden rahatsız etmektedir. Bu yüzden kadınlar bunlara bir an önce çözüm bulmak isterler. Öncelikle bu durumu yaşayan kadınlar varsa eğer, şunu belirterek içinizi rahatlatmak isteriz. Tırnak mantarı tedavisi olan bir tırnak hastalığıdır. Tıpta bir tür enfeksiyon olarak belirtilir. Bunu önleyen ilaçlar ile bu sorunun önüne geçilebilir. Tabi öncelikle bu durum ortaya çıktığında bir uzman doktora başvurulması gerekir. Kafanıza göre ilaçlar kullanmak yararın aksine size zarar verebilir.

Peki, siz tırnak mantarı olduğunuzu nasıl anlarsınız? Bunun birçok belirtisi vardır. Bazen kişi bunun farkına varamayabilir ama biz size belirtilerin neler olduğundan bahsetmek istiyoruz. Böylelikle sizin de farkına varamadığınız bir tırnak mantarınız var ise, size bu konuda yardımcı olmayı isteriz. Öncelikle tırnak renginde birtakım değişiklikler meydana gelmeye başlar. Yeşil ya da sarımtırak hale dönmeye başlayan tırnağınız kırılmaya meyillidir. Ayrıca acı ve hassasiyet hissetmeye başlarsınız. Bazen pul şeklinde dökülmeler meydana gelebilir ve tüm bunlara kötü bir kokuda dahil olur.

Tırnak mantarının belirtileri yukarıda belirttiğimiz şekillerde görülür. Tırnak mantarı oluşumuna neden olan birçok etken vardır. Tırnağın herhangi bir şekilde zedelenmesi, üzerine basılması, yanlış ayakkabı seçimleri, tırnak batması ya da steril olmayan ortamlardan enfeksiyon kapılması bunlara verilecek birkaç örnektir.

Kadınların tırnaklarına ne kadar önem verdiklerini hepimiz biliriz. Tırnaklarının güzel görünmeleri birçok kadın için vazgeçilmez bir unsurdur. Tırnaklarına bu kadar önem veren kadınların tırnak mantarı sorunu yaşaması bir talihsizlik olsa da unutmayın ki bu problemin tedavisi, doktorunuzun tavsiye edeceği ilaçlarla mümkündür.