10 Aralık 2014

TİG Temelinde Günübirlik Diyaliz, Kemoterapi, Radyoterapi ve Fizik Tedavi/Rehabilitasyon Verilerinin Girilmesi Hakkında Duyuru!

ile admin

Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü Performans Yönetimi ve Kalite Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından TİG Temelinde Günübirlik Diyaliz, Kemoterapi, Radyoterapi ve Fizik Tedavi/Rehabilitasyon Verilerinin Girilmesi Hakkında Duyuru! yayımlanmıştır.

01/01/2011 tarihinden itibaren, yatış ve taburcu işlemi yapılmadan 24 saatlik zaman dilimi içinde yapılan, günübirlik tedavi kapsamındaki aşağıdaki işlemler BBaG işlemlerinde olduğu gibi haftalık seans sayısı girilmek suretiyle veri girişi yapılacaktır. Bu işlemler bundan sonra “Günü birlik işlem bazlı ayaktan gruplama” (İBaG) olarak ifade edilecektir.

Veri girişinin yapılması amacıyla BBaG veri giriş sayfasında bu konuda gerekli düzenleme yapılmıştır. Ocak ayının ilk 7 günlük verileri muhafaza edilerek, 08/01/2011 tarihi itibariyle ilk 7 günlük veri girişi yapılacak ve müteakip haftalar BBaG gibi veri girişi düzenli bir şekilde yapılmaya devam edilecektir.

Yatarak tedavi gören hastalara aşağıdaki tabloda yer alan işlemlerin yapılması durumunda bunların seans sayısı İBaG verisi içinde yer almayacaktır. Bu tip hastalar standart yatan hasta olarak kodlanacaktır.

Yukarıdaki açıklamalardan da anlaşılacağı üzere 14/12/2010 tarihli Günübirlik Kemoterapi ve FTR kodlamasına dikkat edilecek hususlar, 1/12/2010 tarihli TİG temelinde veri girişi yapmakta olan Tüm hastanelerin dikkatine (Günübirlik Diyaliz Hakkında) başlıklı ilanlarımız Ocak ayından itibaren iptal edilmiştir.

 

 

Günü birlik İşlem bazlı ayaktan gruplama (İBaG)

KODU

İBaG adı

 

Ayaktan fizik tedavi ve rehabilitasyon işlemleri

İBaG-010

Fizik tedavi ve rehabilitasyon (SUT P915030 kodlu işlem)

İBaG-011

Fizik tedavi ve rehabilitasyon (SUT P915031 kodlu işlem)

İBaG-012

Fizik tedavi ve rehabilitasyon (SUT P915032 kodlu işlem)

İBaG-013

Fizik tedavi ve rehabilitasyon (SUT P915033 kodlu işlem)

 

Hemodiyaliz

İBaG-020

Hemodiyaliz

 

Kemoterapi

İBaG-030

Kemoterapi

 

Radyoterapi

İBaG-040

Radyoterapi

 

 

 

 

 

 

 

Duyurunun aslı için tıklayınız