10 Aralık 2014

TİG Kapsamında yapılacak analiz çalışmaları hakkında duyuru

ile admin

Sağlık Bakanlığı Teşhisle İlişkili Gruplar (TİG) Şube Başkanlığı tarafından “TİG Kapsamında yapılacak analiz çalışmaları hakkında duyuru” yayımlanmıştır. Duyuru acele ve günlüdür;

“Teşhisle İlişkili Gruplar (TİG) Kapsamında Yapılacak Analiz Çalışmaları ile ilgili talep edilen veriler, Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri Birimlerinin veri tabanlarından verileri çekmesiyle tablolara yerleştirilecektir. Tabloların doldurulmasında istenen bilgilierin tam olarak girilmesi önemlidir. Konuyla ilgili sorular için iletişim bilgilerindeki telefonlar aranabilir veya [email protected] mail adresine sorular yöneltilebilir. İlgili resmi yazı ve ekleri aşağıda yer almaktadır. İlgili hastanelere önemle duyurulur.”

 

T.C.

SAĞLIK BAKANLIĞI

Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü

 

Sayı    : B.10.0.THG.0.70.00.06/804-99- 35217     17/08/2011

Konu  : Teşhisle İlişkili Gruplar (TİG) Kapsamında

  Yapılacak Analiz Çalışmaları hk.

 

 

 

 

        

………………………..VALİLİĞİNE

(İl Sağlık Müdürlüğü)

 

 

Teşhisle İlişkili Gruplar (TİG) çalışmaları kapsamında klinik kodlama işlemleri kadar, sisteme girmiş olan verilerin analizi ve değerlendirilmesi çalışmaları da ülkemize özgü Teşhisle İlişkili Gruplar (TİG) uygulaması açısından önem arz etmektedir. Bu kapsamda çalışmalar başlatılmış olup, hastane tipleri ve bölgelere göre seçilmiş olan Ek-1’deki hastanelerin verileri üzerinde çeşitli çalışmalar ve analizler yapılacaktır.

 

Söz konusu çalışmaların yapılabilmesi için Ek 1 de yer alan hastanelerin Mayıs-Haziran-Temmuz 2011 aylarına ait verilerini Ek 2 de belirtilen formatta görüldüğü şekilde doldurarak [email protected] adresine 23/08/2011 günü mesai bitimine kadar göndermeleri hususunda;

 

Gereğini ve bilgilerinizi rica ederim.

 

 

 

 

Dr. Hasan GÜLER

Bakan a.

Genel Müdür Yardımcısı V.

 

 

 

EKLER:

1- TİG Kapsamında Yapılacak Analiz Çalışmalarına Dahil Edilen Hastane Listesi

2– TİG Kapsamında Yapılacak Analiz Çalışmaları Tablosu (Excel formatında)

 

DAĞITIM:

Gereği:

Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Balıkesir, Batman, Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Mersin, Muğla, Muş, Samsun, Tekirdağ, Tokat, Trabzon,Van Valilikleri (İl Sağlık Müdürlükleri) 

 

Ek-1 : TİG Kapsamında Yapılacak Analiz Çalışmalarına Dahil Edilen Hastane Listesi

Ek-2 : TİG Kapsamında Yapılacak Analiz Çalışmaları Tablosu