10 Aralık 2014

Sınırsız ye, 15 günde 7 kilo ver

ile admin

 Dünyaca ünlü yıldız Jennifer Lopez’in kilo vermesinin ardındaki sır aralandı. Lopez, formunu ‘Dukan Diyeti’ne borçlu olduğunu söyleyince tüm kadınlar bu diyetin peşine düştü. Takvim gazetesinin haberine göre; “sınırsız et, sebze ve yoğurt” yenilebildiği için büyük sükse yapan ‘Dukan Diyeti’ni Türk ünlüler de uygulamaya başladı.

4 AŞAMALI DiYET

1. EVRE: 1 hafta sürüyor ve sadece protein tüketimine yönelik. Kırmızı et, tavuk ya da hindi eti, tüm deniz ürünlerini sınırsız tüketebilirsiniz. Yumurta (3-4 adeti geçmemek şartıyla), yağsız süt, yoğurt veya peynir de sınırsız.

2. EVRE: asıl kilo vereceğiniz bu aşama da 1 hafta sürüyor. İlk aşamadaki proteinlere ek olarak çiğ ya da pişmiş sebze tüketin. Nişasta içeren patates, pirinç, mısır, bezelye, fasulye ve mercimek gibi gıdalar yasak.

3. EVRE: koruma aşaması başlıyor. Bu aşamanın ne kadar süreceğini “kaybettiğiniz kilo x 4.5” formülüyle buluyorsunuz. Örneğin 15 kilo verdiyseniz 67 gün koruma diyeti yapmanız gerekiyor. Her gün sınırsız et, tavuk, deniz ürünleri, yağsız süt, yoğurt, peynir ve yumurta tüketebilirsiniz. Haftada altı gün; bir porsiyon meyve (muz, üzüm, kiraz hariç her türlü meyve), iki dilim kepekli ekmek, 40 gram normal peynir, kilo verme aşamasındaki sebzeler… Haftada iki kez birer porsiyon nişastalı gıdalar (patates, makarna vs), kuzu eti, tatlı…

4. EVRE: yapmanız gereken tek şey var: Normal hayatınıza devam ederken haftada bir gün saf protein diyeti yapmak.

HOLLYWOOD’DAN TÜRKiYE’YE SIÇRADI

Sosyetik güzel Neslişah Alkoçlar, Dukan Diyeti ile sadece 6 günde 2 kilo verdi. Helin Avşar da kısa sürede verdiği kilolarını bu diyete borçlu olduğunu söyledi.

DUKAN DİYETİ NEDİR?

Fransız diyetisyen Pierre Dukan’ın adını taşıyan rejim, sınırsız protein tüketimine dayanıyor. Protein içeren gıdalar; iştah azalttığı için açlık hissi neredeyse yok oluyor. Bunu da bol su içerek desteklemek gerekiyor.