10 Eylül 2021

Sildegra 100 mg Tablet Etkileri

ile admin

Sertleşme bozukluğun tedavisi, bozukluğun fiziksel ya da ruhsal olmasına göre farklılık gösterir. Eğer hasta genç ise, gece sertleşmeleri oluyorsa, meydana getirilen muayene ve kan testleri ise olay büyük ihtimalle ruhsal kaynaklıdır. Bu durumda cinsellik terapisi konusunda uzmanlaşmış bir psikologdan yardım alınmalıdır.
Eğer problem fizyolojik nedenlere bağlı ise altta yatan nedene yönelik tedavi uygulanır. Sertleşme bozukluğunun tedavisinde sırası ile kullanılan başlıca tedavi yöntemleri şunlardır; ağız yolundan alınan ilaçlar, vakum cihazı, penis içine ilaç enjeksiyonu ve penis protezi yani mutluluk çubuğu takılmasıdır.

Sildegra 100 MG 4 Tablet Nedir?

Cinsel aktivitelerde isteksizlik problemi çok büyük bir sorundur. Erkeğin isteksizlik problemi ya da iktidarsızlık problemi çekmesi kısa bir süre içinde cinsellikten soğumasına niçin olacaktır. Bu problemi ortaya çıkmaması adına sildegra 100 mg 4 tablet tercih edilebilir. Böylece isteksizlik problemi ortadan kalkacaktır.

Sildegra 100 mg 4 Tablet Kullanımı Yorumları

Hem erkeğin bununla birlikte kadının son derece yoğun hazlar alabilmesi adına mutlaka cinsel problemlerin ortadan kalkabilmesi gereklidir. İsteksizlik sorunu için Sildegra içeriği hazırlanmıştır. Bu şekilde çok daha istekli olabilirsiniz. Cinsellikten soğuyan çiftler bir süre sonra birbirlerinden de soğuyacaktır ve bu oldukça büyük bir problemdir.

Sildegra 100 mg 4 Tablet etkisi

Erkeğin isteksizlik problemi bir süre sonrasında çiftler arasında problemler çıkmasına neden olacaktır. O nedenle de Sildegra 100 mg 4 tablet içinde ne olduğu muhteşem bir şekilde hazırlanmıştır. Bu şekilde erkek son aşama istekli bir hale gelecektir. Elbet ki penis sertliği de çok uzun süre korunacaktır.
Bu durumda ereksiyon hapı ile beraber bu sürenin uzaması ile birlikte kadın da son derece yoğun hazlar alacak ve bayan da orgazma ulaşabilecektir. Bu da son derece kaliteli olan bir cinsel yaşantı demektir.

Sildegra 100 mg 4 Tablet Kullanım Şekli

Cinselliğin muhteşem bir şekilde deneyimlenebilmesi adına ve erkeğin isteksizlik sorunun tamamen ortadan kalkabilmesi adına Sildegra 100 mg 4 tablet cinsel aktiviteden 35 dakika önce su ile birlikte alınmalıdır.

Sertleşme Bozukluğu Tedavisinde Kullanılan İlaçlar başlıca 2 gruba ayrılır. Bunlar;

Ağız Yolundan Alınan İlaçlar

Fosfodiesteraz İnhibitörleri Nedir?
Sertleşme bozukluğunun ilk basamak tedavisini ağızdan alınarak kullanılan ilaçlar oluşturur. Fosfodiesteraz tip 5 enzim inhibitörleri olarak adlandırılan bu ilaçlar sildenafil sitrat, vardenatil ve tadalafildir. Bu ilaçlar cinsel ilişkiden bir süre önce alınırlar ve cinsel ilişki sırasında ortaya çıkan organik sinyalleri güçlendirerek tesir gösterirler. Daha kaliteli ve uzun süren bir sertleşme sağlarlar. Fosfodiesteraz tip 5 enzim inhibitörlerinin en sık görülen yan etkileri baş ağrısı, burunda dolgunluk hissi, sıcak basması ve kas ağrısıdır.

Fosfodiesteraz İnhibitörlerinin güvenilirliği nasıldır?

Meydana getirilen klinik çalışmalar fosfodiesteraz inhibitörlerinin güvenilir ilaçlar olduğunu göstermiştir. İlaç kan damarlarını genişleterek tesir gösterdiği için, buna bağlı olarak baş ağrısı, sıcak basması ve burunda dolgunluk hissi şeklinde şikayetler ortaya çıkabilir. Ayrıca görme ile ilgili problemler, sırt ağrısı ve kas ağrısı benzer biçimde istenmeyen yan etkisinde bırakır de ortaya çıkabilir. Fosfodiesteraz inhibitörleri kalp hastalığı olanlarda nitrat içeren ilaçlarla birlikte ne olursa olsun kullanılmamalıdır.

Sildenafil Sitrat İçeriği( Sildegra)

Sildenafil sitrat, fosfodiesteraz tip 5 enziminin çalışmasını engeller. Siklik Guanozin Mono Fosfat (cGMP) düzeylerini yükselterek sertleşmeyi sağlar. CGMP düzeyindeki artış penis düz kaslarında ve damarlarında gevşemeye ve sertleşmeye neden olur.

Sildenafil 25, 50 yahut 100 mg’lık dozlarla kullanılır. Cinsel ilişkiden bir saat önce alınır. İlacın etkinliği %65-70 içinde değişmektedir. Sertleşme sorununa neden olan birçok durum için etkinliğini kanıtlamıştır. İlacın cinsel arzu artırıcı bir etkisi yoktur.

Sildenafil alındıktan 1 saat içinde kanda en yüksek seviyesine ulaşır. Karaciğer yöntemiyle vücuttan atılır. Etkisi yaklaşık 4 saat kadar devam eder. Etkinliği arttırmak için tok karna alınmaması önerilir. Nitrat grubu ilaç kullanan kalp hastaları bu ilacı kullanmamalıdır!

Vardenafıl İçeriği

Sildenafil gibi bir fosfodiesteraz tip 5 enzim inhibitörüdür. Vardenafil, fosfodiesteraz enzimini sildenafil’e göre 10 kat daha kuvvetli olarak engeller. Vardenafil sildenafil’den daha hızlı emilir. İlaç 5,10 ve 20 mg’lık dozlarda kullanılır. Şeker hastalarında ve prostat kanseri ameliyatı olan hastalarda diğer PDE5 inhibitörlerinden daha üstün olduğu izlenimi vermektedir.

Tadalafil İçeriği

Tadalafil de bir başka fosfodiesteraz tip 5 enzim inhibitörüdür. Sildenafil ve vardenafil’den daha yavaş kana karışır. Kanda en yüksek düzeyine 2 saatte ulaşılır. Ek olarak tadalafil’in yarılanma ömrü şu demek oluyor ki kan düzeyinin yarı yarıya inmesi için ihtiyaç duyulan süre, diğerlerine bakılırsa daha uzundur. Bu yüzden tadalafil 36 saat kadar bir etkinlik sağlar. Bu nedenden dolayı “hafta sonu ilacı” olarak da bilinir. Tadalafil’in bağırsaklardan emilimi aç yahut tokluk durumundan etkilenmez. Tadalafil 5, 10 ve 20 mg’lık dozlarda kullanılır.

Penis İçine İlaç Enjeksiyonu

İnce bir iğne ile karpus kavenozum içine damar genişletici ve düz kas gevşetici bir ilaç verilir. Bu ilaç penis dokusunu gevşetir ve damarları genişletir. Penise gelen kan miktarında artış olur ve sertleşme gerçekleşir. Bu tedavi yöntemi, daha önce ağızdan alınan ilaçların denenip başarısız olduğu durumlarda uygulanır.

Hasta kendisi de evde penisine ilaç enjeksiyonu yapabilir. Verilecek ilacın dozu her hasta için ayrı olarak tespit edilir. Hasta cinsel ilişkiden 15 dakika önce kendine enjeksiyon yapar. Oluşan ereksiyon ortalama otuz dakika kadar süre gelir.

Penis içi enjeksiyon meydana getiren hastalarda kimi zaman sertleşme sırasında ağrı olabilir. Bu ilaçların uzun süre kullanımda peniste nedbe dokusu meydana gelebilir.