11 Şubat 2016

SGK Sözleşme evrak teslim tarihi süresi değiştirildi

ile admin

T.C.
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü

DUYURU

Bilindiği üzere adli sicil kaydını gösterir belgelerin iletilme süresinin 29.01.2016 tarihi mesai saati bitimine kadar uzatıldığı bildirilmişti.

Yabancı uyruklu kişilerin adli sicil kaydını gösterir belgelere ilişkin olarak Kurumumuza yapılan başvuruların değerlendirilmesi sonucunda;

Türkiye’de ikamet eden/ ikamet etmeyen gerek yöneticileri gerek ortakları ve gerekse hekimleri T.C. Vatandaşı olmayan özel sağlık hizmeti sunucularında görev yapan yabancı uyruklu kişilerin, uyruğunda bulunduğu ülkenin mevzuatına göre yetkili makamlardan bizzat kendileri tarafından temin edeceği adli sicil kaydının Büyükelçilik/Başkonsolosluk tarafından onaylı Türkçe tercümesi ile birlikte Adalet Bakanlığı Adlî Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğünden alacağı adli sicil kaydını da Kurumumuza vermeleri gerekmektedir.

Adli sicil kaydını gösterir belgelerin 29.01.2016 tarihi mesai saati bitimine kadar ibraz edilemeyeceği görüldüğünden bu süre 19.02.2016 tarihi mesai saati bitimine kadar uzatılmış olup bu tarihe kadar adli sicil kaydını gösterir belgeleri Kurumumuza iletmeyen özel sağlık hizmeti sunucularının 20.02.2016 tarihinden itibaren MEDULA sistemleri pasif hale getirilecektir.

Adli sicil kaydını gösterir belgeler, borsada işlem gören halka açık anonim ortaklıkların hisse senetlerini satın almak suretiyle ortak olan kişiler için istenmemektedir.

Bilgilerinizi rica ederim.

 

Duyurunun aslı için tıklayınız

 

Sağlık Aktüel – www.saglikaktuel.com

saglikaktuellogo-001.png

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Sağlık Aktüel’e (www.saglikaktuel.com) aittir.  www.saglikaktuel.com biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal işlem uygulanacaktır.