Seks Hayatınıza Yön Verin

20 Temmuz 2019 0 Yazar: admin

Geçmişteki yazılardan, seksin birinin varlığının temelinde gizlenmiş daha derin sorunları ortaya çıkardığından bahsetmiştim. Eğer yetiştirilen sorunlar daha önce ele alınmamışsa ya da yeni aşık tarafından tetiklenirse ve yüzeye çıkarsa, yapılacak en iyi şey onlarla yüzleşmektir. Bazen geçmişten gelen duygular, yeryüzüne girmek, bastırmak, gizli tutmak, hiç karşı karşıya kalmayacağınız bir şeydir. Ancak sana görünen şeyi görmezden gelirsen, yüzeysel bir bağlantının üzerinden geçerek sihirli, güçlü, uyumlu ve güzel şeylere nasıl hareket edersin? Bir ilişki iyileştirme için güçlü bir araçtır ve izin verirseniz büyümenin mucizevi bir yolculuğu olabilir.

Yapmanız gereken en iyi şey, bulunduğunuz yeri netleştirmek ve onunla birlikte oturmak, onunla nefes alıp hissetmektir. Aşkınız / partneriniz / kız arkadaşınızla bir şeyler üzerinde çalıştığınızla iletişim kurun. Onları anlamaya çalışmak için tozda bırakmayın, tahmin edin ve neler olduğunu merak edin. En azından kendinize iyi olduğunuzu bildirmek için iletişim kurun, bir şeyler işliyorsunuz ve sizin için yetiştirilen şeyleri daha iyi hissettiğinizde geri döneceksiniz. Eğer insanı seviyorsanız ve büyük bir ilişki potansiyeline sahipseniz, potansiyel partnerinize onlarla iletişim kurma nezaketini yaşayın; Minimal iletişim olsa bile. Onlara neler döndüğünü bildirin, halen buralardasınız ve geri döneceksiniz. Bu, yeni bir potansiyel ilişkiyi, bir bağlantı olduğu ve hala bir ilişki umudunun var olduğunu kabul eder.

Derin meselelerinize, yaralarınıza, hislerinize tetiklenip tetiklenmediyse, tamamen tamam. Bu kadın, bir güç olarak görür ve sana saygı duyar. Eğer varlığını ihmal ederseniz, umurunda olduğunu düşünmeyebilir ve yeni birine geçebilir! Öyleyse konuş ve bir şeyler söyle. Dikkatinizi gösterin, sessiz olmayın! Senin sesin, hislerin ve ilişkinin önemi var! Harika bir şey için atlama taşı!

Bu genellikle, onlarla daha derin bir samimiyetle uğraşmadan önce potansiyel sevgilinizle veya partnerinizle arkadaş olmayı öneren büyük bir neden. Yani, güven, emniyet ve sevgi var ve bir tetikçi geldi diye bir yere gitmemelerini biliyorsun. İşe yarayacak bir şey ve ilişkinin temeli zaten inşa edilmiştir. İlişkiler her zaman insana şeyler getirir. Biri ilişkide ilk tetikleyicide koşarsa, o kişi ile ilişki kurma olanağı imkansızdır! İşe yarayacak daha pek çok şey var ve eğer bir tetikleme şansını yakalarsanız, şimdiye kadar hiçbir ilişki gelişmemiştir!

Vakfın yeni ilişkiler, emniyet, güven, sevgi ve atılımlarla tekrar tekrar olmasını sağlamayı umuyoruz!

Seks hayatınız eski heyecanını kaybettiyse, artık hazdan çok bir alışkanlığa dönüştüyse yatakta sizi ve partnerinizi ateşleyecek önerilerimiz var.

Daha çok mastürbasyon yapın

Sex için yeterli sıklıkla zaman bulamıyorsanız, bu arzunuzu kaybetmemek ve cinsel enerjinizi sürdürmek için mastürbasyon yapın. Üstelik mastürbasyon sırasında partnerinizi düşünürseniz onu daha fazla arzulayabilirsiniz. Daha çok mastürbasyon yapın

Spontane olun

Düzenli olarak yaptığımız şeyler bir süre sonra alışkanlığa ve rutine dönerek heyecanını kaybeder. Bu durum seks için de geçerli. Seksin her seferinde daha heyecanlı bir deneyim olmasını istiyorsanız seks için yer ve zaman tanımayın.

Randevular ayarlayın

İlişkiniz heyecanını kaybediyorsa ilk günlerdeki heyecanınızı geçmişe dönerek geri kazanabilirsiniz. İlk günlerinizdeki gibi beraber dışarı çıkın, yeni maceralara atılın, dışarda romantik bir yemek yiyin, birbirinizi yeniden keşfedin.

Egzersiz yapın

Yapılan bir araştırmaya göre egzersiz hem kadınlar hem erkeklerde cinsel işlev bozukluğuna iyi geliyor, orgazmı destekliyor, erektil fonksiyonu arttırıyor. Yogayla da cinsel arzunuzu arttırabilirsiniz.

Cinsel Trend

Cinsel ürünler hakkında bilinmesi gerekenler en özel cinsel sağlık ürünleri

İster sıcak bir randevuda olun ister diğer yarısı ile rahat bir gece geçirmek isteyip istemediğinizi, nefesinizin taze koktuğundan emin olmak istersiniz.

Ama yatak odasına götürmeyi planlıyorsanız, sakız sakız büyük bir hata olabilir.

Çiğneme eylemi, yutmadan havayı yutarken şişkinlik yaratabilir.

Ayrıca, karın gıdaların geldiğini düşünür ve mide problemlerine yol açabilecek gıdaları sindirmede kullanılan mide enzimlerini serbest bırakır.

Böylece ağzınız nane kokuyorsa, boğuşma esnasında başka kokular yaymak için eğilimli olabilirsiniz.

Nane de testosteronu bastırdığı için düşük libidoya yol açtığı biliniyor.

Yapraklar arasında bir oturum öncesi kaçınılması gereken tek şey sakız değil.

Harika bir randevu düşüncesi bir cheeseburger’de kekeleşiyorsa, şarapla yıkanırsa, daha kötü haberler var.

Bunlar, romantik olmadan önce kaçmak zorunda kalacağınız diğer beş gıdadır:

Alkol

Bir bardak ya da ikisi cesur ve daha az engellenmiş olabilir, ancak çok fazla erkekte kötü performansa neden olabilir.

Her iki cinsiyette de depresyondadır ve rüzgâr sorunlarına da neden olabilir.

Kırmızı et

Kırmızı et yemek, sindirim sisteminize yapmanız gereken ilave işi verir, çünkü sindirimi zorlaştırır.

Bu, uyuşuk ve yorgun hissetmenize neden olabilir, ki bu eşinizin buğudan geçtiğinde en iyi his değildir.

Brokoli

Bu parlak sebze anti-oksidanlar da dahil olmak üzere her türlü sağlık yararına sahiptir.

Ancak yatak odasının dışında en iyi rüzgâr yan etkilere neden olma eğilimi vardır.

Peynir

Mandıra libido öldürmek için bilinmektedir, bu nedenle peynir ders en geç akşamları aşağı almak istiyorsanız atlanır.

Peynir ayrıca daha fazla mukus üretmenizi sağlayabilir ve sizi şişkin ve gevşek bırakabilir.

Meyankökü

Tuhaf olan, yatağa atlamadan önce siyah, çığır işlerine aşırı yüklenmek olası olmadığınız halde, libido üzerinde bir etkisi olabilir.

Coventry ve Oxford üniversitelerinin yaptığı bir araştırmaya göre, daha sık görülen cinsel aktivite, yaşlı erişkinlerde gelişmiş beyin fonksiyonlarıyla bağlantılı.

Araştırmacılar, daha düzenli cinsel aktivite yapan kişilerin sözel akıcılığını ölçen testlerde ve nesneleri ve aralarındaki boşlukları görsel olarak algılama yeteneklerini ölçtüğünü buldu.

Günümüzde Gerontoloji Günlükleri, Psikolojik ve Sosyal Bilimler Dizisi B’de yayınlanan çalışma, 50 ila 83 yaşları arasında 73 kişiyi kapsıyordu.

Katılımcılar, genel sağlık durumu ve yaşam tarzı hakkında soruların yanıtlanmasının yanı sıra, son 12 ay içinde cinsel faaliyette bulunma sıklığı, ortalamaları, ne olursa olsun, aylık veya haftalık olsun, bir anket doldurdu.

28 erkek ve 45 kadın, dikkat, bellek, akıcılık, dil ve görsel mekânsal yeteneğe odaklanan, genellikle yaşlı erişkinlerde farklı beyin işlev modellerini ölçmek için kullanılan standartlaştırılmış bir testte yer aldı.

Bu, katılımcıların mümkün olduğunca çok hayvan seçmeleri için 60 saniye, daha sonra da F’den başlayarak birçok sözcüğü söyleyebilmek için yüksek bilişsel yetenekleri yansıtan testler içeren sözlü akıcılık testlerini içeriyordu.

Ayrıca, karmaşık bir tasarımın kopyalanması ve hafızadan bir saat yüzünün çizilmesi gibi görsel mekânsal yeteneklerini belirlemek için testlerde yer aldılar.

Haftalık cinsel aktiviteyi yürüten katılımcıların en fazla puan aldığı bu iki test seti, sözel akıcılık testleri en güçlü etkiyi gösteriyordu.

Sonuçlar cinsel aktivite sıklığının dikkat, bellek ya da dil ile ilişkili olmadığını ileri sürdü. Bu testlerde, katılımcılar haftalık, aylık veya cinsel aktivite olup olmamalarına bakılmaksızın da iyi performans gösterdi.

Bu çalışma, cinsel olarak aktif olan yaşlı erişkinlerin, bilişsel testlerde cinsel yönden aktif olmayan öğrencilere göre daha yüksek puan aldığını ortaya koyan 2016’daki daha önceki araştırmalarda genişledi.

Fakat bu kez araştırma, cinsel aktivite sıklığının etkisini (yani, cinsel aktivitede ne sıklıkla bulunduğunuzun farkını yaratır mı) ve bilişsel işlevin farklı alanlarını araştırmak için daha geniş bir test yelpazesi kullandı.

Akademisyenler, daha ileri araştırmaların dopamin ve oksitosin gibi biyolojik elementlerin cinsel aktivite ile beyin fonksiyonları arasındaki ilişkiyi nasıl etkilediğini inceleyerek bulgularının daha kapsamlı bir açıklaması yapabileceğini düşünüyorlar.

Coventry Üniversitesi Psikoloji, Davranış ve Başarı Araştırma Merkezi’ndeki baş araştırmacı Dr. Hayley Wright şunları söyledi:

“Bunun yalnızca sosyal ya da fiziksel unsurlar tarafından yürütülüp yürütülmediğini speküle edebiliriz – ancak daha fazla araştırma yapmak istediğimiz bir alan bunu etkileyebilecek biyolojik mekanizmalardır.

Başka bir araştırma yaptığımızda, bu ilişkinin neden mevcut olduğunu, altta yatan mekanizmaların ne olduğunu ve yaşlı cinsel aktivite ile bilişsel işlev arasında bir neden-sonuç ilişkisi olup olmadığını anlamaya biraz daha yaklaşıyoruz.