Sağlık turizminde 12 taksitle tedavi

Sağlık turizminde 12 taksitle tedavi

19 Temmuz 2017 0 Yazar: admin

Birleşik Krallık ve İrlanda başta olmak üzere 100’den fazla ülkeden Türkiye’ye sağlık turisti getiren ve Londra, İstanbul ve İzmir’de ofisleri bulunan sağlık turizmi şirketi Longevita, saç ekimi, plastik cerrahi, ağız ve diş sağlığı için gelen hastalarına taksitle tedavi fırsatı sunmaya başladı. Birleşik Krallık’taki tüketici finansman kurumları aracılığı ile kredi veren Longevita, hastalarına sağladığı ödeme kolaylığı sayesinde Türkiye’nin daha çekici bir sağlık turizmi merkezi haline gelmesine de katkıda bulunmuş oldu.

Sıfır faiz

Longevita yurtdışındaki hastalarına Türkiye’de tedavi, konaklama, özel araçlarla transfer, karşılama ve tercümanlık hizmetlerinden oluşan paketler sunuyor. Hastalar yüzde sıfır faizle 12 aya kadar vadede bir ödeme planı çerçevesinde Türkiye’deki tedavileri için seyahatlerini planlayabiliyorlar. Dünya sağlık turizmi sektöründe ilk defa taksitle tedavi fırsatı sunduklarını ifade eden Longevita Yönetici Direktörü Kağan Seymenoğlu “Sağlık turizminde kalitenin yanında karar sürecini etkileyen önemli faktör şüphesiz ki fiyat. Biz de hastalarımıza sunduğumuz ödeme planları sayesinde Türkiye’yi diğer ülkelerden daha rekabetçi bir pozisyona getirmiş olduk” dedi.

Kağan Seymenoğlu, “Türkiye’ye tedaviye gelmek isteyen hasta, 200 paund ön ödemeyle 12 ay taksitle çok rahat tedavi olabiliyor” açıklamasında bulundu.

Ayda 100 paund

Ayda 100 paund karşılığında saç ekimi tedavisi yaptırdıklarına işaret eden Seymenoğlu, aynı hastanın bu işi Londra’da 10 bin, Manchester’da 6 bin, Dublin’de 10 bin paund ödemek zorunda kaldığını ifade etti. Seymenoğlu, amaçlarının 12 aya vade sürecini, 48 aya çıkarmak olduğunu sözlerine ekledi.