10 Aralık 2014

Sağlık Net veritabanlarına uygun verinin gönderilmesine ilişkin duyuru

ile admin

Sağlık Bakanlığı Performans Yönetimi ve Kalite Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından “Sağlık Net Veritabanlarına Sağlık Net Standartlarına Uygun Verinin Gönderilmesi”ne ilişkin duyuru yayımlanmıştır;

Kurum Verimlilik Göstergeleri”nden “Sağlık Net Veritabanlarına Sağlık Net Standartlarına Uygun Verinin Gönderilmesi” göstergesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı tarafından aşağıda belirtilen kriterler esas alınarak değerlendirilmiştir.

Bu çerçevede Ulusal Sağlık Bilgi Sistemi’ne Sağlık Net üzerinden standartlara uygun veri gönderiminde bulunmamış kurumların listesi aşağıda yer almaktadır.

İl Performans ve Kalite Koordinatörlükleri başkanlığında oluşturulan komisyonların aşağıda yer alan liste doğrultusunda işlem tesis etmeleri ve ayrıca konunun İliniz genelinde bulunan tüm ikinci ve üçüncü basamak sağlık kurumlarına bildirilmesi hususu önemle duyurulur.

Entegrasyon Yok: 0 puan

Entegrasyon var: 1 puan


Kurum listesi için tıklayınız.


Sorularınız için Bilişim Koordinatörlüğü İletişim Bilgileri
Ayşegül AVCI – 585 24 05

[email protected]  

Değerlendirme kriterleri;

1. İl tarafından değerlendirilmesi girilmeyen kurumlar “Sagliknet Entegrasyonu Yok” olarak değerlendirilmişlerdir.

2. İl tarafından muayene uygun diye işaretlenmiş ama diğer veri setleri de değerlendirilmesi gerekirken değerlendirilmemiş ve eksik bırakılmış kurumlar ‘Saglıknet Entegrasyonu Yok’ olarak değerlendirilmişlerdir. (Örneğin kadın doğum hastanesinde muayene var ama hiç gebelik sonucu doğum bildirim vs yok, ya da devlet hastanesi ama yatan hasta, ölüm, kanser vs başka set yok)

3. İl tarafından gönderim sayısı ya da içerik uyum oranı %90 altında olmasına rağmen “uygun” diye girilenler ‘Sagliknet Entegrasyonu Yok’ olarak değerlendirilmişlerdir.