10 Aralık 2014

Sağlık Bakanlığı TİG hakkında duyurular

ile admin

Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü Performans Yönetimi ve Kalite Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından TİG hakkında duyurular yapılmıştır.

Duyuru-1

Ayaktan Başvuran (BBaG) Hastalarda Konsültasyonların TİG Veri Giriş Programına Girilmesi İle İlgili Uygulama !!!

TİG temelinde BBaG girişi yapılan hastalardan istenen konsültasyon talepleri ayrı bir muayene işlemi olarak ele alınacak, dolayısı ile konsültasyon istenen birimin BBaG’sinde yeni bir muayene hastası olarak işlenecektir.

Duyuru-2

TİG Birimine Telefonla Ulaşımda Yeni Düzenleme !!!

TİG Birimi çalışanlarının telefon yükünün çok yoğun olması dolayısı ile, telefon görüşmeleri için belli saat aralıkları belirlenmiştir. buna göre, mesai günlerinde 15:00 – 17:00 saatleri arasında telefonlara cevap verilecektir.

Tlf: (0312) 458 50 13-14-15-16

Duyuru-3

TİG Çalışmalarında görevlendirilmek üzere Geçici Görevle Personel İstihdam edilecektir!!!

Ülkemizdeki hastanelere yönelik yeni bir ödeme modeli geliştirilmesi amacıyla Bakanlığımızca bir çalışma yürütülmektedir. Çalışma Teşhisle İlişkili Gruplar (TİG) olarak ifade edilen ödeme sistemidir. Sisteminin önemli unsurlarından birisi bilişim alt yapısıdır. Bu yeni sistemin bilişim alt yapısının oluşturulması ve geliştirilmesi çalışmaları kritik bir öneme sahiptir.

TİG çalışmaları kapsamında Bakanlığımız Merkez ve Taşra Teşkilatında  657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa göre görev yapmakta olan (Sözleşmeli personel  hariç ) personel arasından Genel Müdürlüğümüz bünyesinde geçici görevle çalıştırılmak üzere yapılacak mülakat ile personel istihdam edilecektir.  

Söz konusu, istihdam edilecek personelde aranan nitelikler şunlardır:

a-     Veri tabanlarına (SQL, Oracle vb.) hakim olma.

b-     Yazılım dillerini bilmek

c-      İyi iletişim becerilerine sahip olmak

d-     Ekip çalışmasına yatkın olmak

Başvuru yapmak isteyen adayların ekte yer alan fotoğraflı CV’yi eksiksiz  bir şekilde doldurarak  31 Aralık 2010 tarihi mesai bitimine kadar       [email protected]   mail adresine yollamaları gerekmektedir.

 Mülakata çağrılması uygun görülen adaylarla iletişim sağlanacaktır.  

CV dosyası