10 Aralık 2014

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:”2 bin kadro aldık”

ile admin

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, “Üniversite hastaneleri ve özel hastanelerde hemşire ihtiyacını karşılamak amacıyla Maliye Bakanlığı’ndan 2 bin kadro aldık” dedi. 

Ak Parti Kırklareli İl Başkanlığı’nın ve Eyüp Belediyesi’nin ortaklığında gerçekleştirilen iftar programı için Kırklareli’ne gelen Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Vali Mustafa Yaman’ı ziyaret etti. Ziyarette bir konuşma yapan Müezzinoğlu, “Bugün Kırklareli ilimizde inşallah sağlık ekibimizle, sağlık yatırımlarını değerlendireceğiz. Sivil toplum örgütlerimizin destekleriyle yapılan iftar soframıza ve teşkilatımızın organize ettiği iftar sofrasına katılacağız” dedi.

Bakan Müezzinoğlu, Maliye Bakanlığı’ndan özel sektördeki ve üniversite hastanelerindeki hemşire açığını kapatman için 2 bin kadro aldıklarını ifade ederek, “Maliye Bakanlığı’ndan 2 bin kadro tahsisi alındı. Bu 2 bin hemşirenin üniversite hastanelerimizin ve özel sektörün ciddi ihtiyaçları var. Biz daha fazla bakanlık olarak, üniversite hastanelerin hemşire alımlarında ihtiyaç var. İhtiyaçlarını karşılamaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

Bakan Müezzinoğlu, seçim barajının yüzde 10’dan aşağı çekilmesiyle ilgili bir soruya, “Şuanda meclisimiz kapalı. Ekim’de açılacak partilerin görüşmeleri, çalışmaları anayasa çalışmaları da devam ediyor, o çalışmalar bir bitsin görelim. Şuanda benim o konuda bir şey söylemem mümkün değil bütün partiler yetkili kurulları gerekli değerlendirmeleri yapar, meclise süreç gelince değerlendirmeleri yapar. Şuanda ne milletvekili olarak benim nede bakanlığımızın öyle bir gündemi yok” yanıtını verdi.

İHA