22 Ocak 2016

Saç ekimi kimler tarafından yapılmalıdır?

ile admin

Saç Ekimi Operasyonu Kimler Tarafından Yapılmalıdır?

Saç ekimi cerrahi bir operasyon olması sebebiyle alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Alanında uzman olan bu doktorlar, saç ekimi operasyonunun başarılı geçmesi için ellerinden gelen her türlü öz veriyi gösterecektir. Saç ekimi plastik cerrah ve dermatologlar tarafından yapılmalıdır. Estetik bir operasyon olması sebebiyle dış görünüşe verilen önem nedeniyle plastik cerrahlar işlerini daha özenli yapacaktır. Alanında uzman, çokça saç ekimi yapmış ve her türlü belgeye sahip doktorlar tarafından yapılan operasyonların başarı oranı çok yüksektir. Tecrübeli doktorlar tedavi yöntemini, tedavi süresini ve seansları önceden belirleyip, buna göre çalışma stratejisi hazırlayan ve operasyonun başarılı geçmesi için her türlü ayrıntıyı düşünen kişilerden oluşur. 

Saç ekimi operasyonu kimler tarafından yapılmamalıdır?

Saç ekimi operasyonu plastik cerrahlar ve dermatologlar tarafından yapılmalıdır demiştik. Bu iki alanında uzmanlık noktasında saç ekimi operasyonları bulunmaktadır ve saç ekimi üzerine önemli bir tecrübeye sahiptirler. Bu tecrübeden de yararlanarak sizlere en iyi sonuçları verebilmek için büyük özenle çalışmaktadırlar. Fakat günümüzde düşük fiyatlara saç ekimi yaptığını söyleyen ve reklam yapmaya çekinmeyen insanlar da bulunmaktadır. Genellikle Bakanlık tarafından hiçbir belgesi bulunmayan, saç ekimi konusunda uzman olmayan fakat uzman olduğunu iddia eden bu tip kişilere saç ekimi yaptırmak geri dönüşü olmayan bir yola girmenize neden olabilir. İnsanın dış görünüşü hayatının büyük bölümünde psikolojik olarak önemli bir etken olarak yer etmişken, kendinizi Bakanlık belgesi bile olmayan kişilere emanet etmeniz yapabileceğiniz en büyük yanlış olacaktır.

Saç ekimi konusunda estetik cerrahların önemi?

Dediğimiz gibi saç ekimi cerrahi bir işlem olduğu kadar, estetik açıdan önemli işlemlerden bir tanesidir. Günümüzde sadece plastik cerrahların ve dermatologların değil, genel cerrah uzmanlarının hatta alanlarıyla alakası olmamasına rağmen tıp diplomasi olan başka insanların da yaptığı saç ekimleri sağlıklı olmamaktadır. Siz de psikolojiniz için bu kadar önemli konuların başında gelen saç ekimini yaptırmak ve başarılı sonuçlar almak istiyorsanız, saç ekimi fiyatları greft başına bir lira ve üstü aralıklarda değişen estetik cerrahları tercih etmelisiniz.

Kaynak : http://www.estecenter.com/

erdemguven1.jpg