Saç ekim merkezlerinin kullandıkları yöntemler nelerdir?

Saç ekim merkezlerinin kullandıkları yöntemler nelerdir?

22 Ocak 2016 0 Yazar: admin

Saç ekim merkezlerinde kullanılan yöntemler ikiye ayrılmaktadır. Her iki yöntem de yöntemi uygulayan doktorun ve saç ekim merkezinin tecrübesi doğrultusunda başarılı sonuçlar vermektedir. Hangi yöntemin kullanılacağı konusuna ise alanında uzman olan doktorunuzun yapacağı testler, tetkikler sonrasında belirlenecektir. Kişi olarak ben bu yöntemi kullanmak istiyorum deme gibi bir hakkınız olsa da, saç türünüz, cilt yapınız ve testlerde çıkan sonuçlarınız doğrultusunda doktorunuz tedavi yöntemini kendisi belirleyecektir. Alanında uzman ve tecrübeli bir doktorun tavsiyeleri doğrultusunda saç ekimi yaptırmak sizin için önemli bir değişim imkanı olacaktır. Tedavi yöntemi ise kurumsal kimliği oturmuş, tecrübeli kadrosuyla göz dolduran saç ekim merkezleri tarafından belirlenmelidir.

Saç ekim merkezlerinde kullanılan FUE yöntemi nedir?

Saç ekimi yaptırmak istediğiniz merkezi seçtikten sonra doktorunuzun belirlediği metodu kullanarak saç ekimi tedavisine geçeceksiniz. Ekim işlemi başlamadan önce doktorunuzun tavsiyeleri sayesinde başarı oranını arttırıcı etkiler yaşanacaktır. FUE yöntemi dediğimiz yöntem ise günümüzde büyük saç ekim merkezlerinin kullandığı metodların başında gelmektedir. FUE motoru adı verilen bir cihaz, ucundaki özel iğneler sayesinde saç kökü alınacak bölgeden saçları alarak, ekimin yapılacağı bölgeye nakledecektir. Bu tedavi yöntemi lokal anestezi uygulandığı için ameliyathane ortamında ve sağlıklı bir şekilde yapılmalıdır. Bu nedenle FUE yöntemini uygulayan saç ekim merkezlerinin tecrübesi ve kalitesi saç ekim merkezi seçiminizde çok önemlidir.

Saç ekim merkezlerinde kullanılan FUT yöntemi nedir?

İki adet saç ekimi metodu bulunmaktadır demiştik. FUE yöntemi dışında FUT yöntemi de alanında uzman doktor tarafından cerrahi operasyonla yapılmaktadır. Bu yöntem diğer yöntemden daha eskidir. Bu nedenle doktorun belirlediği tedavi yöntemi olması dahilinde saç ekim merkezinin, doktorunuzun tecrübesinin ve tıp bilgisinin çok olması, kaliteli bir saç ekim merkeziyle çalışmanız oldukça önem arz eden konuların başında gelmektedir. FUT yöntemi saç kökleri, sıklığı ve saç köklerinin alınacağı yerin yapısına göre değişiklik arz eden ve kaliteli saç ekim merkezleri tarafından yapılması gereken işlemlerin başında gelmektedir ve saç ekimi merkezi seçimi sırasında dikkat edilmelidir.

Kaynak : http://www.estehair.com

erdemguven1.jpg