Sabit IP’ye Geçiş İşlemleriyle İlgili Tüm Sağlık Hizmet Sunucularının dikkatine duyuru-31.10.2016

Sabit IP’ye Geçiş İşlemleriyle İlgili Tüm Sağlık Hizmet Sunucularının dikkatine duyuru-31.10.2016

2 Kasım 2016 0 Yazar: admin

 

T.C.
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğü

31.10.2016

SABİT IP’YE GEÇİŞ İŞLEMLERİYLE İLGİLİ
TÜM SAĞLIK HİZMET SUNUCULARININ DİKKATİNE

Tüm sağlık hizmet sunucularında (hastane, eczane ve optik) internet çıkış IP lerinin statik (sabit) IP’ye dönüştürülmesi ve bu IP bilgilerinin uygulamalarınız üzerinden sisteme kaydedilmesi gerektiği bilgisi 04/10/2016 tarihli duyurumuzda belirtilmişti. Duyurumuzda Statik IP ve MEDULA Tesis kodu eşleştirme kontrollerine 15/10/2016 tarihinden itibaren başlanılması planlanmış olup, 01/11/2016 tarihine kadar uzatılmıştı.

Ancak sistem üzerinde yapılan çalışmada bazı sağlık hizmet sunucularının statik ip (sabit) ye geçmeden bilgisayarları üzerinde bulunan dynamic ip (değişken) bilgilerini sisteme kaydettikleri anlaşıldığından ve bu durumda eşleştirme yapılamayacağından kayıtların tekrar güncellenmesi için statik IP / Medula tesis kodu eşlemesi 01/12/2016 tarihine kadar ertelenmiştir.

SAĞLIK HİZMET SUNUCULARIMIZA ÖNEMLE DUYURULUR.

Sorularınız ve önerileriniz için;

MEDULA Hastane; [email protected] 

MEDULA Eczane ; [email protected] 

MEDULA Optik ; [email protected] 

 

Duyurunun aslı için tıklayınız 

 

Sağlık Aktüel – www.saglikaktuel.com

saglikaktuellogo-001.png

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Sağlık Aktüel’e (www.saglikaktuel.com) aittir.  www.saglikaktuel.com biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal işlem uygulanacaktır.