27 Ekim 2016

Sabit IP’ye Geçiş İşlemleriyle İlgili Tüm Sağlık Hizmet Sunucularının dikkatine duyuru-14.10.2016

ile admin

 

T.C.
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğü

14.10.2016

SABİT IP’YE GEÇİŞ İŞLEMLERİYLE İLGİLİ
TÜM SAĞLIK HİZMET SUNUCULARININ DİKKATİNE

Tüm sağlık hizmet sunucularında (hastane, eczane ve optik) internet çıkış IP lerinin statik (sabit) IP’ye dönüştürülmesi ve bu IP bilgilerinin uygulamalarınız üzerinden sisteme kaydedilmesi gerektiği bilgisi 04/10/2016 tarihli duyurumuzda belirtilmiştir. Duyurumuzda Statik IP ve MEDULA Tesis kodu eşleştirme kontrollerine 15/10/2016 tarihinden itibaren başlanılması planlandığı iletilmiştir.

Sağlık Hizmet Sunucularımızdan gelen geri bildirimlerde statik ip geçişinin siber güvenlik açısından güvenlik ihlaline neden olacağı iletilmiş ise de; tüm kamu kurum kuruluşlarının ana sistemlerinin statik ip olduğu ve ADSL modemler çoğunun üzerinde güvenlik katmanlarının bulunduğu bilgisi tüm sağlık hizmet sunucularımıza önemle duyurulur.

Gerek sağlık hizmet sunucularımızın bilgi güvenliği, gerekse kurum bilgi güvenliği açısından; 15/10/2016 tarihinde geçişi planlanan statik IP / Medula tesis kodu eşlemesine 01/11/2016 tarihinden itibaren KESİN olarak başlanılacak olup, sağlık hizmet sunucularımızın ve dolayısıyla vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için gerekli tedbirlerin alınması hususu;

SAĞLIK HİZMET SUNUCULARIMIZA ÖNEMLE DUYURULUR.

Sorularınız ve önerileriniz için;

MEDULA Hastane; [email protected]

MEDULA Eczane ; [email protected]gk.gov.tr

 

MEDULA Optik ; [email protected]

 

Duyurunun aslı için tıklayınız 

 

Sağlık Aktüel – www.saglikaktuel.com

saglikaktuellogo-001.png

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Sağlık Aktüel’e (www.saglikaktuel.com) aittir.  www.saglikaktuel.com biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal işlem uygulanacaktır.