Plazma Ürünleri Hakkında Duyuru

Plazma Ürünleri Hakkında Duyuru

27 Ekim 2016 0 Yazar: admin

 

T.C.
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI 
Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü

14.10.2016

PLAZMA ÜRÜNLERİ HAKKINDA DUYURU 

Onuncu Kalkınma Planı (2014-2018) Öncelikli Dönüşüm Programları’ndan Sağlık Endüstrilerinde Yapısal Dönüşüm Programı’nın 25 numaralı eylemi kapsamında yürütülmekte olan “Fraksiyonasyon Yöntemi ile Plazma Ürünleri Üretimi Projesi’”, plazma ürünlerinin Türkiye’de üretimini, bunun için tesis kurulmasını, bu ürünlerin üretiminde kullanılacak fraksiyonasyon teknolojisinin ülkemize transferinin sağlanmasını amaçlamaktadır.

Söz konusu proje kapsamında Albumin, Faktör VIII, Faktör IX ve IVIG olmak üzere plazma ürünlerini Türkiye’de üretmek isteyen firmaların ön kriterleri içeren sözleşme taslağını almak üzere 21.10.2016 tarihine kadar Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğüne başvurmaları ve 28.10.2016 tarihine kadar iş paketleri ve süreleri ile birlikte proje planlarını içeren ön başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Tüm ilgililere önemle duyurulur.

 

Duyurunun aslı için tıklayınız 

 

Sağlık Aktüel – www.saglikaktuel.com

saglikaktuellogo-001.png

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Sağlık Aktüel’e (www.saglikaktuel.com) aittir.  www.saglikaktuel.com biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal işlem uygulanacaktır.