10 Aralık 2014

Performans Yönetimi Bilgi Sistemine Veri Göndermeyen Kurumların Dikkatine!

ile admin

Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü Performans Yönetimi ve Kalite Geliştirme Daire Başkanlığı Tarafından Performans Yönetimi Bilgi Sistemine Veri Göndermeyen Kurumlarımızın Dikkatine!(05.08.2011) konulu duyuru yayınlandı.

Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan performansa dayalı ek ödeme ve kurumsal performans uygulamalarıyla ilgili sonuçların sağlıklı olarak ve güncel şekilde izlenebilmesi, değerlendirme yapılabilmesi amacıyla “Performans Yönetim Bilgi Sistemi Web Servisi (PBYS)” uygulaması geliştirilmiştir.

Kurumlarımızın kurumsal ve bireysel performans verilerinin otomasyon sisteminden aktarılmasını amaçlayan “Performans Yönetim Bilgi Sistemi Web Servisi (PBYS)” uygulamasına 04.07.2011-25.07.2011 tarihleri arasında geçmeleri gerektiği 01.07.2011 tarih ve 28878 sayılı Genel Yazı ile duyurulmuştur. Buna rağmen aşağıdaki listede bulunan kurumlarımızın tüm verileri ya da ilgili aylarda istenilen bazı verileri gönderemedikleri görülmektedir. Kurumlarımızın bu istenilen verileri kurum ve Personel verisi olarak göndermeleri zorunlu olup kurumların iki ayrı veriyi aynı zamanda göndermeleri gerekmektedir. Hizmet rolü EII ve EIII olarak belirlenen entegre ilçe hastanelerimiz veri göndermeyeceklerdir.

Diğer taraftan aşağıda listesi yayınlanan iletişim bilgisi bulunmayan kurumlarımızın PYBS iletişim formu ile [email protected] adresine iletişim bilgilerini göndermeleri gerekmektedir.

Tüm kurumlarımızın hastane otomasyon sistemlerini “Performans Yönetim Bilgi Sistemine” uyumlu hale getirerek veri aktarımını bir an önce gerçekleştirmeleri ve istenilen Ocak-Haziran aylarına ait verileri ikinci bir uyarıya mahal bırakmayacak şekilde en geç 12.08.2011 tarihine kadar göndermeleri gerekmektedir.

Önemle duyurulur.

İletişim ve sorularınız için:

0312 458 5026-28-29

PBYS Sisteminde kurum verisi olmayan kurumlar listesi

PBYS Sisteminde personel verisi olmayan kurumlar listesi

PBYS Sisteminde iletişim bilgisi olmayan kurumlar listesi

İletişim Formu için tıklayınız