Penisiniz Yaşlandıkça Nasıl Değişiyor?

Penisiniz Yaşlandıkça Nasıl Değişiyor?

18 Eylül 2018 0 Yazar: admin

Doğadaki her şey gibi, penisiniz de ömrünüz süresince bir dizi farklılığa uğrar.  Her faz genellikle testosteron düzeyleriniz doğrulusunda muayene edilir. 9-15 yaşları arasındaki bir yerde, hipofiz bezi beğeninize testosteron vermeye başlamasını ifade eden hormonları serbest bırakır. Ergenlik değişir ve başlar. Testisleriniz (testisler), skrotum, penis ve kasık saçları büyümeye başlar.  Testosteron seviyeleri, gençlerinizin sonlarında 20’li senesinin başında pik yapar. Yaşa bağlı olarak ereksiyon sıkıntıları yaşamanız yüksek bir ihtimaldir. Bu gibi hallerde penis sertleştirici çoğu ürüne başvurabilirsiniz. Vücudunuzdaki testosteron miktarı, 40’lı yaşlarınızda 20’li yaşların sonlarında hafifçe düşebilir fakat farklılık azdır. 40 yaşından ardından toplam düzeyiniz az miktarda düşebilir. Ancak vücudunuz biraz biraz cinsel hormon bağlayıcı globulin (SHBG) adıverilen bir protein geliştirmeye başlar. Bu kanınızdaki testosterona yapışır ve vücudunuzun kullanabileceği miktarı düşürür. Testosteron düzeyleri düştükçe aşağıdakilerle alakalı başka farklılıkları fark edeceksiniz: Kasık saçları: Vücudunuzun geri kalanı üzerindeki saç gibi, inceltir ve griye dönüşebilir.

Penis Büyütme Yöntemleri

Penis büyüklüğü: Eskisi kadar geniş görünmüyor olabilir. Gerçek ebat büyük ihtimalle hiç değişmedi. Ancak penisinizin derhal üstünde pubik kemik üstünde daha çok yağ varsa, bu alan sarkabilir ve henüz ufak görünmesine yol açabilir. Penis şekli: Az sayıda erkek için yaşla beraber eğilebilir. Bu, uzunluğunu, dış kenarını ve fonksiyonunu etkileyebilir.
Peyronie hastalığı olarak isimlendirilen vaziyet, fiziksel travmatolojihasebiyle meydana gelir – çoğunlukla şaft cinsinden kıvrılmış gerçekleşir. İyileştikçe, tunika albuginea süresince yara dokusu meydana gelir – süngerimsi dokunun çevresindeki sert bir kılıf, kan ile doldurulur veböylelikle bir ereksiyon oluşur. Yaralı kısım genişleyemez, bu da eğri bir ereksiyona sebep gerçekleşir.
Durum genellikle cerrahi olarak düzeltilebilir ya da ilaçlarlarehabilitasyon edilebilir. Testisler: Sütununuz da ki ufak organlar genellikle sperm inşa etmek için var olurlar. Testosteron seviyeleriniz düştükçe sperm üretimi yavaşlar ve küçülürler. Eğer hormon replasmanı terapisi alırsanız, hipofiz bezi testosteronunuzu testosteronlarına göndermekten vazgeçecek ve testosteron gerçekleştirmekten daha çok küçülecektir.