10 Aralık 2014

Özel Hastaneler HKS Eğitimi Katılımcıları Hakkında Duyuru! (10.08.2011)

ile admin

Sağlık Bakanlığı Performans Yönetimi ve Kalite Geliştirme Daire Başkanlığı’nca “Özel Hastaneler HKS Eğitimi Katılımcıları Hakkında Duyuru” yayımlanmıştır;

Bilindiği üzere Daire Başkanlığımız ve TOBB Sağlık Kurumları Meclisi işbirliğinde 24-25 Ağustos 2011 tarihleri arasında Ankara ilinde “Özel Hastaneler Hizmet Kalite Standartları (HKS) Eğitimi” düzenlenecektir.

Söz konusu eğitim, sadece özel hastanelere yönelik olup danışman firma yetkililerinin katılımına yönelik bir eğitim değildir. Bu çerçevede eğitime özel hastaneyi temsilen kalite yönetim direktörleri veya hastanenin belirlediği bir yetkilinin katılması ve katılacak kişinin de özel hastanede SGK’lı olarak çalışması gerektiği halde bazı özel Hastaneler adına kalite danışmanlarının/danışman firma yetkililerinin kayıt yaptırdığı tespit edilmiştir. Bu durum eğitimin etkinliği açısından tarafımızca uygun görülmemektedir. Bu nedenle, eğitime katılmak üzere “Özel Hastaneler Hizmet Kalite Standartları (HKS) Eğitimi Katılımcı Bilgi Formu”nu doldurarak tarafımıza iletmiş olan hastanelerden katılımcısı kalite danışmanı/danışman firma yetkilisi olan hastanelerin en geç 12 Ağustos 2011 tarihi mesai saati bitimine kadar isim değişikliği yapmak üzere Başkanlığımızla iletişim kurmaları gerekmektedir. Ayrıca özel hastanelerin formda belirtmiş oldukları katılımcıların kurumlarında görev yapıp yapmadıklarına dair Sosyal Güvenlik Kurumu ile de gerekli görüşmeler yapılacaktır.

Önemle duyurulur.