22 Ocak 2016

‘Lojistik ve hekim desteğinin sürekli sağlanması gerekiyor’

ile admin

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK) Başkan Yardımcısı Ümit Murat Parpucu, Şırnak’ta olağanüstü durum yaşanan ilçeler başta olmak üzere il genelinde sağlık alanında sıkıntı yaşanmaması için her türlü destek ve planlamanın aralıksız sürdürüldüğünü söyledi.

Sağlık kuruluşlarında incelemelerde bulunmak üzere Şırnak’a gelen Parpucu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilde sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde Sağlık Bakanlığı ve TKHK tarafından gereken önlemlerin alındığını vurguladı. Parpucu, şunları söyledi:

“Lojistik ve hekim desteğinin sürekli sağlanması gerekiyor. İldeki Genel Sekreterliğimizin bu konuda çok ciddi katkıları var. Genel Sekreterliğimiz tarafından koordinasyon sağlanarak problemler hızlı bir şekilde gideriliyor. Şırnak’ta olağanüstü durum yaşayan ilçeler başta olmak üzere il genelinde sağlıkta herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için her türlü destek ve planlama yapılmaktadır. Hasta nakilleri sıkı bir şekilde sağlanmıştır.”

Parpucu, Şırnak’taki hastanelerde her türlü sağlık hizmetinin en güzel şekilde verildiğini gözlemlediğini dile getirerek, bunun çok memnuniyet verici olduğunu vurguladı.

Hekim ve hekim dışı sağlık personelinin motivasyonunun son derece yüksek olduğunu ifade eden Parpucu, bunu görmenin bir vatandaş, hekim ve sağlık yöneticisi olarak kendisini çok mutlu ettiğini belirtti.

Bu süreçte sağlık tesislerinde her türlü hizmetin olabilecek en üst seviyede verilmeye devam edeceğini bildiren Parpucu, “Temennimiz, bu sürecin en kısa sürede tamamlanarak halkımızın huzura kavuşmasıdır. Sağlık Bakanlığı ve TKHK, olağanüstü durumlara müdahalede çok tecrübeli” diye konuştu.