22 Ocak 2016

Kozmetik Ürün Sertifikaları hakkında duyuru (TİTCK)

ile admin

Kozmetik ürünler için ihracatta kullanılmak üzere düzenlenmekte olan “Kozmetik Ürün Sertifikaları” için başvuruların son dönemde sayısının artmış olduğu ve tek bir başvurunun içerdiği ürün sayısının ise oldukça değişken (10, 30, 50, 150, 400 vb.) olduğu belirlenmiştir. Bu doğrultuda Sertifikaların yasal işlem sürelerimiz içerisinde düzenlenebilmesi amacıyla başvuruların en az 1 ay öncesinde Kurumumuz “Kozmetik Ürünler Daire Başkanlığı`na” yapılması, sertifikaya esas ürünlerin ise öncelikle bildirimlerinin yapılmış olması, bildirimlerindeki isimleriyle ve sıra numaralı olarak başvuru belgesinde yer almaları gerekmektedir, önemle duyurulur.

Sertifika başvurularına dair detaylı bilgi “Kozmetik Ürünler Daire Başkanlığı, Belgelendirme Faaliyetleri Birimi” sayfasında yer almaktadır.

 

Sağlık Aktüel – www.saglikaktuel.com

saglikaktuellogo-001.png

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Sağlık Aktüel’e (www.saglikaktuel.com) aittir.  www.saglikaktuel.com biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal işlem uygulanacaktır.