Kozmetik ürün ihracat amaçlı sertifikaları hakkında duyuru

Kozmetik ürün ihracat amaçlı sertifikaları hakkında duyuru

2 Ekim 2017 0 Yazar: admin

Kozmetik Ürün İhracat Amaçlı Sertifikaları Hakkında Duyuru

2017 yılı sonuna kadar (Aralık ayı dahil) kozmetik ürün sertifika talep planları bulunan Firmaların henüz bildirimi bulunmayan kozmetik ürünleri için ivedilikle bildirimde bulunmaları ve sertifika başvurularını yapmaları önem arz etmektedir. ÜTS deki iş yoğunluğu nedeniyle, Kozmetik Ürün İhracat Sertifikası başvurularının hızlı bir şekilde sonuçlandırılıp sertifika düzenlenebilmesi için aşağıda yer alan hususlar doğrultusunda hareket edilmesi gerekmektedir.

1-Kurum ana sayfasında yer alan Kozmetik sekmesi altında bulunan Ürün Belgelendirme kısmında sertifika başvurularıyla ilgili ayrıntılı bilgi yer almakta olup başvurularda bu hususlar doğrultusunda başvuru oluşturulması önemlidir.

2-Tahakkukları yapılmış başvuruların Firmalarca takip edilerek ödemenin zamanında yapılması (maksimum 10 gün) gerekmektedir. Bu hususun takip edilmeyerek zamanında ödeme yapılmaması nedeniyle başvurunun iptale düştüğü ve yeniden başlangıç safhasına dönüldüğü saptandığından, iş gücü kaybının önüne geçilmesi ve tüm başvurular için sürecin hızlı ilerlemesi açısından gerekli takibin Firmalarca yapılması önem arz etmektedir.

İlgililere önemle duyurulur.

Kozmetik Ürünler Dairesi Başkanlığı

 

Sağlık Aktüel – www.saglikaktuel.com

saglikaktuellogo-001.png

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Sağlık Aktüel’e (www.saglikaktuel.com) aittir.  www.saglikaktuel.com biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal işlem uygulanacaktır.