Klinik Kodlama Hata Kategorileri Yeni Versiyonu (V2) yayımlandı

Klinik Kodlama Hata Kategorileri Yeni Versiyonu (V2) yayımlandı

27 Ekim 2016 0 Yazar: admin

Klinik Kodlama Hata Kategorileri Yeni Versiyonu (V2) Yayımlanmıştır!!!

Teşhis İlişkili Gruplar çalışmalarının kamu, üniversite ve özel hastanelerde etkili ve verimli olarak yürütülebilmesi için; klinik kodlamaların tam ve doğru olarak yapılması ile tanı ve işlem kodlarının standartlara uygun olarak tespit edilmesiyle mümkün olmaktadır.

Daire Başkanlığımız tarafından klinik kodlama kalite değerlendirme çalışmaları kapsamında; standartlara uygun, doğru ve tam veri akışını sağlamak amacıyla çalışmalar yürütülmektedir. Bu kapsamda; Klinik Kodlama Hata Kategorilerinde standartlara aykırı olan ve yapılmaması gereken hatalar kategorize edilerek yayımlanmıştı.

12-16 Ocak 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen 1. KoDeSis Çalıştayında ve sonrasında yapılan değerlendirmeler ile hata kategorileri revize edilerek yeni bir hata kategorisi tasnifi ortaya konmuş ve ülkemize özgün, yeni bir hata kategorisi kod sistematiği oluşturulmuştur.

Önemle duyurulur.

Klinik Kodlama Hata Kategorileri

Hata Kategorileri Algoritması

 

Sağlık Aktüel – www.saglikaktuel.com

saglikaktuellogo-001.png

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Sağlık Aktüel’e (www.saglikaktuel.com) aittir.  www.saglikaktuel.com biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal işlem uygulanacaktır.