Kızlık zarının vücudun hormonal düzeni üzerinde direkt bir tesiri yoktur. Normal şartlarda kızlık zarı bozulduktan sonrasında organik sebeplere bağlı olarak tane günleri değişmez. Ancak psikolojik nedenlere bağlı dolaylı bir etkilenme görülebilir. Kızlık zarı bazı hanımlar için çok önemli bir yapıdır.

Kızlık zarı bütünlüğünün senelerce korunması bakirelik açısından bir göstergedir. Bu şekilde bir durumda bu hanımların bir kısmı ilk gece ilişki esnasında yoğun bir stres, kaygı, kaygı, korku ve belirsizlik hali yaşar. Bu konum tane günlerini etkileyebilir.

Adet günleri akut strese bağlı değişebilir!
Stres akut (kısa süreli) veya kronik (uzun soluklu) şekilde görülür. Kadınların bir kısmı evlilik dönemlerinde kronik stres yaşar. Vücut strese cevap olarak kan dolaşımına kortizol ve adrenalin hormonları salgılar. Bu hormonlar bizim fizyolojik bazı yetilerimizin çoğaltmasını sağlar. Sadece stresle başa çıkılamadığında sorunlar yaşanır.

Hayatında sıklıkla zorluklar yaşayan kadınlarda vücut devamlı bu hormonları salgılar. Zamanla bu hormonlar çeşitli sağlık problemlerine neden olabilir. Tane günleri akut ve kronik stres durumundan etkilenir.

Kızlık zarı bozulunca adet günü değişebilir!
İlk gece ilişki sırasında akut stres yaşanabilir. Cinsel bilgi, tecrübe ve denetim eksikliği ilk ilişkide kızlık zarı ile ilgili korkulara neden olur.

Kızlık zarı kanamasının fazla olacağı, çok fazla ağrı ve acı duyulacağı, kızlık zarının patlayacağı, bekaret kanamasının olmayacağı şeklinde düşünceler hanımda akut stresi tetikler. Bunun sonucunda vücudun hormon dengesi kısa süreliğine değişir. Eğer hanım stresle başa çıkmada zorlanıyorsa, altta yatan kronik bir stres hali de var ise sonraki tane günlerinde değişme ve düzensizlik görülebilir.

Stresle başa çıkma yollarının öğrenilmesi ve gerekli hallerde uzman desteğiyle bu sorunların üstesinden gelinebilir. Stresin ortadan kalkması tane günlerini ve düzenini tekrar rayına oturtacaktır. Buna rağmen tane sorunlarının devam etmesi durumunda bu probleme yol açacak diğer sebeplerin araştırılması için kadın doğum uzmanına danışılmalıdır.

Kızlık zarı bozulması haricinde tane günlerini etkileyebilecek durumlar!
Adet döngüsü çoğu zaman 21-35 günde bir olur. Adet süresi ise 2-7 gün içinde değişir. Tane gecikmesinin en sık sebebi gebeliktir. Tane gecikmesi durumunda hamilelik testi ile olası bir gebelik kesinlikle dışlanmalıdır.

Kızlık zarı bozulması dışında adet gecikmesi, düzensizliği yada günlerinde değişme oluşturabilecek durumlar şunlardır;

Fazla kilo kaybı,
Yoğun egzersiz,
Aşırı zayıf olmak,
Aşırı kiloluluk,
Doğum denetim hapları,
Endokrin hastalıkları (örneğin tiroid hormonu bozukluğu),
Polikistik over sendromu,
Gebelik,

Kızlık Zarı Dikimi Yorumları ve Memnuniyeti
Kızlık zarı ilişki, mastürbasyon, spor aktiviteleri, çarpma ve düşme benzer biçimde kazalar sonucu zarar görebilir.

Nadiren de kızlık zarı doğuştan bulunmaz. Bazı hanımlarda kızlık zarı vardır ama ilişki esnasında bozulmaz ve kanamaz. Tüm bu nedenlerden dolayı kızlık zarı dikimi yapılmaktadır.

Kızlık zarı kendiliğinden eriyen ince ameliyat ipliklerinin geliştirilmesi ile dikilebilir hale gelmiştir. Dikim öncesi hanımlar kızlık zarı dikimi yorumları ve kıvanç oranlarını merak eder ve araştırır.

Kızlık Zarı Dikimi Talebinde Artış!
Özellikle 2000’li yıllardan sonra kızlık zarı dikimi talebinde hızlı bir artış yaşanmıştır. Kızlar hem bekaret kanaması sağlamak bununla birlikte psikolojik açıdan kendilerini yenilemek ve rahat duymak için kızlık zarı diktirme ameliyatı yaptırmaktadır.

Talepteki bu artış hanım Hastalıkları ve Doğum Uzmanları için dikim şekillerinin geliştirilmesine bir fırsat sunmuştur. Kızlık zarı dışa açık bir ortamda bulunduğundan ne kadar iyi dikilirse dikilsin operasyon sonrası işlem başarısı için bazı kurallara uymak gerekir.

Başarılı Kızlık Zarı Dikimi Yorumları İçin Doğru Yöntem!
Kızların çoğu işlemin iyi mi yapıldığını bilmez. Bir kısmı ise konu hakkında araştırma yapar. Kızlık zarı dikiminde başarı için kilit nokta doğru tekniği kullanarak en iyi kızlık zarı açıklığını oluşturmaktır. Açıklığın fazla dar olması sonraki ilişkide ağrı ve fazla kanama gelmesine niçin olurken, kızlık zarı açıklığının normalden biraz geniş olması kanamasın sağlanamamasına yol açar. Bu nedenle işlemin edinim ve tecrübeli ellerde yapılması önemlidir.

Kızlık zarı dikiminde hassas bir cerrahi denge vardır. Bunun yanında bireyin doku iyileşme cevabı ve verilen önerilere uyması kesin kanama için şarttır. Kızlık zarı dikimi yorumları işlemin başarısı ve kanama sağlanması ile pozitif olacaktır.

Kızlık Zarı Dikimi Tutmayanların Yorumları
Kızlık zarı dikimi yapmış olduran bir bayanda kanama olmamasının olası nedenleri şunlardır;

Dikim sonrası kızlık zarı açıklığının geniş kalması,
Dikim sonrası bir veya daha çok dikişte açılma,
Sağlıklı olmayan bir iyileşme süreci,
Kalıcı onarımda son denetimin yapılmaması,
Sık geçirilen şiddetli vajinal enfeksiyonlar,
Zayıf doku yapısı,
Dikim sonrası önerilere uyulmaması,
Vajina içine parmak sokmak,