10 Aralık 2014

Kilo verme ağınızı kurun!

ile admin

Aşk

Romantik bir sevgiliye sahip olan kadınların diğer kadınlara oranla obeziteye yüzde 63 daha uzak kaldığını belirten North Carolina Üniversitesi bilim adamları, “mutlu bir çift, kilo vermeye müsait bir çift oluyor” diyor.

Araştırmalar, spor yapan kadınların partnerinin yanında daha iyi egzersiz yaptığını söylüyor.

Öneri:

Sevgilinizi sizinle birlikte koşmaya, pilates yapmaya ya da bisiklete binmeye ikna edin. Ayrıca beraberken evde yemek pişirip beraber yemeğe alışın.

Çeşitli araştırmalar haftada beş kez dışarıda yemek yemenin, aldığınız günlük kalori miktarına ortalama 240 kalori daha eklendiğini gösteriyor. (bir senede yaklaşık 14 kilo demek)

Arkadaş

New England Journal of Medicine’de yer alan bir çalışma “Arkadaşlarınız kilo verme konusunda sizin yüzde 57 daha hızlı ilerlemenize yardımcı oluyor” diyor.

Beslenme Uzmanı Marisa Moore’un görüşüne göre kadınlar masada birbirinin davranışına uyma eğilimi gösteriyor.

Öneri:

Bekleyin önce arkadaşınız sipariş versin. Size kötü örnek olabileceğini düşünerek kendini baskı altında hissedecektir. Ardından siz de onu takip edin.

Appetite’te yayımlanan bir makale beş kadının bir arada yemek yediği zaman o yemekte fazladan 150 kalori alındığını ortaya koymuş. Üç kişiden fazla olmadığınız sürece bu tehlike çok büyük değil.