10 Aralık 2014

Kalça ve basenleri eriten diyet

ile admin

Çoğu kişi tüm yediklerinin bu bölgede biriktiğini söyler ve bu durumdan şikayetçidir. Kalça ve basen bölgelerinde meydana gelen yağlanmalar fiziksel durumlarda kötü görünümlere sebep olurlar ve bu durumda çok can sıkıcı olabilir. Peki kalça ve basen bölgelerine ne gibi müdahalelerde bulunulabilir ve bu bölgeleri eritme işlemi nasıl yapılabilir? Beslenme ve Diyet uzmanı Aylin Yılmaz, kalça ve basen bölgelerinde oluşan yağlanmalara karşı neler yapmanız gerektiğini sizlere açıklıyor. Sizlerde bu sorun ile karşı karşıya iseniz, sizler için hazırladığımız bu makalemizi okumalısınız.

Bölgesel kilolarda sadece yedikleriniz değil genetik aile yapısı da önemlidir. Öncelikle günlük su tüketiminizi günde 2.5 litreye sabitlemelisiniz. Bunu gün içinde belirli aralıklarla içmelisiniz.

Hızlı yemek yememli ve mutlaka kahvaltı yapmalısınız.

Ara öğünü alışkanlık haline getirin. Özellikle aralarda kuru/taze meyve, kepekli bisküvi veya kepekli tost gibi rünleri bol su ile tüketmelisiniz.
Ara öğünleri kuşluk, ikindi ve gece yatmadan bir saat önce yiyebilirsiniz.

Karbonhidratlı gıdalar; Unlu mamuller, makarna, pirimç, buldur, patates, ekmek çeşitleri, tahıllar vb yiyeceklerdir.

Proteinli gıdalar; Et, balık, yumurta, süt ürünleri gibi hayvansal ürünlerle, fındık, bakliyat gibi bazı bitkisel ürünlerdir.

Proteinleri akşam 17:00′den sonra fazla tüketmemelisiniz. Haftada bir, iki kere akşam tüketebilirsiniz.

Proteinin sindirimi uzun sürer ve geç saatlerde tüketmek yağlanmayı artırır. Genellikle sabah ve öğle saatlerinizde protein alabilir akşam saatlerinde ise bitkisel protein alabilirsiniz.

Karbonhidratlı besinleri çok hareketli bir günde artırabilir araya bolca meyve tüketebilirsiniz. Gün içinde hiç hareket etmeyecekseniz günde 4 dilimden fazla ekmek tüketmeyin ve genellikle 3 meyve ile sınırlı kalın. Spor yaptığınız günlerde kendinizi biraz şımartabilir, makarna tüketebilirsiniz.

kalitelihayat.com