22 Ekim 2018

Kadınların Seksten Sonra Yapması Gereken 5 Şey!

ile admin

Seksten ardından yapılmaması lüzumlenen 5 şey adlı yazımda, bedensel ve psikolojik sıhhatimizi savunmak için cinsellik ertesi kaçınılması lüzumlenen hususları açıklamıştım. Bu yazımda ise,seksin sonrasında yapılmasında yarar olan şeyleri izah edeceğim. Dilerim bu yazı cinsel sağlığınızı savunmaya yardım eder.Hazırsanız başlayalım;

Ilık Su ve Doğal Sabunla Dış Genital Bölgenizi Yıkayın

Ön sevişme ve cinsel münasebet sırasında aktarılan bakteriler vajen kanalıyla mesaneye ulaşıp idrar yolu enfeksiyonuna sebep olabilirler. Bu tür viral ve bakteriyel bulaşmaların ehemmiyetli bir bölümü su ve sabunla yıkamak suretiyle önlenebilir.Dikkat edilmesi lüzumlenen en ehemmiyetli nokta ise;Vajina içerisine temizlik uygulamayın.Sadece dış yüzey ve dış genital uzuvları temizleyin(klitoris,dudaklar,anal bölge).

Bol Su İçin

Gerek sevişirken harcanan güç,gerekse temasta yaşanan ilişki,iç genital organlarda su kayıbına sebep gerçekleşir. Yaşanan bu dehidrasyon(su kaybı),vajinal kuruluğa yol açabilir. Seviştikten ardından 2 bardak ılık su içmek,vücudun su kaybını adına koymaya ve nemlenmeye yardım edecektir.

Probiyotik Sahibi olan Besinler Tüketin

Probiyotiklerin bünyesinde bulunan kimi faydalı bakteriler vajina sıhhati yönünden nihai derecek ehemmiyetlidir. Bu tür yararlı bakterilerin alınabileceği hudutlu sayıda kaynağın başında ise;Yoğurt ve kefir gibi süt ürünleri gelir. Cinsel ilişkiden 1 saat ardından 1 kase tabii yoğurt yemek veye 1 bardak kefir içmek,seks sırasında kaybedilen faydalı bakterileri adına koymak için en iyi yöntemdir.

Doğal Yağlar Eklenmiş Küvete Girin

Ilık su ile dolu küvete 1 yemek kaşığı Hindistancevizi yağı ve 1 tatlı kaşığı havuç yağı ek edin. Sonrasında küvete girip,genital bölge başta olmak suretiyle bütün beneninize masaj yaparak bu suyu yedirin. Hindistan cevizi yağı ve havuç yağının cilde oldukça yararlı bulunduğu sonsuz muayenehane veriyle ispat etmiştir. Cildin esnekliğini ve PH balansını korumada en verimli çözüm olan bu iki yağı,günlük şahsi bakımınızda da kullanmanızı şiddetle öneririm.

İdrar Yapmadan Uyumayın

Sanırım fazlası bayan ve adamın bildiği bir sex ertesi etkinliği fakat yeniden de anımsatmak istedim. Cinsel ilişkinin derhal sonrasında idrar inşa etmek,cinsel hastalıklardan korunmada kolay fakat tesirli yöntemlerden birisidir. Halk arasında işemek’ çiş yapmak diye malum idrar yapma,cinsel yolla bulaşan fazlası hastalığı önlemede ilk basamak savunucu yöntemlerden birisidir.

Ürünlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin ve Sipariş Verebilmek İçin eczane sağlık web Sitemizden Bizlere Ulaşa Bilirsiniz.