10 Aralık 2014

İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü duyuruları-16-17-18.03.2011

ile admin

Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü tarafından çeşitli duyurular yapılmıştır.

Duyuru 1:

İl Sağlık Müdürlüklerine Mabthera IV Enfüzyon için Önemli Duyuru

Roche Müstahzarları San. A.Ş.’nin ithal ruhsatına sahip olduğu Mabthera 100mg/10ml I.V. Enfüzyon İçin Konsantre Solüsyon adlı ürün ile ilgili olarak; ilinizde bulunan ecza depoları ve eczanelere gidilerek, ekte yer alan dosya doğrultusunda gerekli kontrollerin yapılması ve sonucundan tarafımıza bilgi verilmesi gerekmektedir.
Bilginizi ve gereğini rica ederim.

Ekteki dosya

 

Duyuru 2:

Tıbbi Cihazlar Onaylanmış Kuruluş Atama Tebliği Yayımlandı

“Tıbbi Cihazlar Alanında Faaliyet Gösterecek Onaylanmış Kuruluşlara Dair Tebliğ” 03/03/2011 tarihli ve 27863 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmıştır.

Ekteki dosya

 

Duyuru 3:

Elektronik Ruhsat Başvuru Dosyası Kontrol Programı Hakkında Duyuru

“Elektronik Ruhsat Başvuru Dosyası Kontrol Programı” ve programa ait kullanma kılavuzu, “İlaç Ruhsat Başvurusu Ekle” ekranına eklenmiştir.

21.03.2011 tarihinden itibaren elektronik ruhsat başvuruları yapılırken bu programın kullanılarak başvurunun kontrol edilmesi ve CD/DVD’lerin direkt olarak başvurunun sunulacağı birime sunulması gerekmektedir (Bkz. 17.03.2011 tarihli “Elektronik Ruhsat Başvurusu” hakkında duyuru)

Hazırlanan CD/DVD’nin içine mutlaka “Elektronik Ruhsat Dosya Kontrol Programının Kullanımına İlişkin Kılavuz” doğrultusunda hazırlanan “firma şablon”un ilave edilmesi gerekmektedir. “firma şablon” eklenmemiş CD/DVD’ler kabul edilmeyecektir.