10 Aralık 2014

İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü Duyuruları-12.01.2011

ile admin

Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü tarafından aşağıdaki duyurular yapılmıştır;

 

Duyuru-1

BY/BE Şubesinden Duyuru

Bildiğiniz üzere 03.01.2011 tarihinden itibaren ruhsat başvuruları işlem takip numarası alınarak elektronik ortamda kabul edilmeye başlanmıştır. İlk ruhsat başvuruları “Ön İnceleme (CTD) Şubesi”ne yapılacak olup, ruhsatlandırma ile ilgili diğer birimlere Ön inceleme Şubesi tarafından aktarılacaktır. Bundan böyle, ilk ruhsat başvuruları için BY/BE şubesine sunulması gereken ilgili kısımların inceleme sırası geldiğinde işlem takip numarası alınmadan ve evraktan kayıt yaptırılmadan doğrudan şubemize getirilerek elden teslim edilmesi gerekmektedir.

Daha önceden işleme alınmış başvurulara ait cevap evrakları ise, işlem takip numarası alınarak BY/BE Şubesine sunulacaktır. Cevap başvurularında Bakanlık yazımıza ait tarih, evrak numarası ve mevcut ise önceki işlem takip numarası ilgi tutulmalıdır.

 

Duyuru-2

X-M Diet Laksatif Solüsyon 250 ml” adlı müstahzarın geri çekilmesi.

“X-M Diet Laksatif Solüsyon 250 ml” adlı müstahzarın 044 (SKT:05.2012) seri numaralısı, yapılan inceleme ve analiz sonuçlarına göre uygun bulunmamıştır.

Bu nedenle; “X-M Diet Laksatif Solüsyon 250 ml” adlı müstahzarın 044 (SKT:05.2012) seri numaralısına, “Farmasötik ve Tıbbi Müstahzar, Madde, Malzeme ve Terkipleri ile Bitkisel Preparatların Geri Çekilmesi ve Toplatılması Hakkında Yönetmelik”e göre 2. sınıf B seviyesinde (eczane, ecza deposu, hastane vb.) geri çekme işlemi uygulanmış ve gereğinin yapılması ilgili firmaya duyurulmuştur.

 

Duyuru-3

Barkodlu Evraklar Hakkında Önemli Duyuru

12.01.2011 Çarşamba gününden itibaren genel müdürlüğümüz evrak ve yazı işleri şubesinden alınan barkodlu evrakların aynı tarihte şubemize teslim edilmesi gerekmektedir. Aksi durumda bulunan evraklar işleme alınmayacaktır.

Önemle duyurulur.