10 Aralık 2014

İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü duyuruları-07.07.2011

ile admin

Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü tarafından 07.07.2011 tarihli çeşitli duyurular yapılmıştır.

 

Duyuru 1:

“Clexane 6000 anti-Xa IU/0,6ml” adlı ürünün geri çekilmesi (05.07.2011) 

“Clexane 6000 anti-Xa IU/0,6ml Kullanıma Hazır Enjektör” adlı müstahzarın 36901 (SKT: 05.2013) numaralı serisine, “Farmasötik ve Tıbbi Müstahzar, Madde, Malzeme ve Terkipleri ile Bitkisel Preparatların Geri Çekilmesi ve Toplatılması Hakkında Yönetmelik”e göre 2. sınıf B seviyesinde (eczane, ecza deposu, hastane vb.) geri çekme işlemi uygulanmıştır.

 

Duyuru 2:

Klinik Araştırma Eğitim Programı

Uluslararası ve ulusal düzenlemelere ve kılavuzlara uygun ve yüksek standartlarda klinik ilaç araştırmalarının ülkemizde yaygınlaşması için, araştırmacıların bilgilerinin güncellenmesi ve bu alandaki son gelişmelerin araştırmacılarla paylaşılması büyük önem kazanmaktadır.

Bu amaçla, “Klinik Araştırma Eğitim Programı” başlıklı program 09 Temmuz 2011 Cumartesi tarihinde, Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Pfizer İlaçları işbirliğiyle, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

Eğitim programı, ilaç araştırma ve geliştirme sürecindeki basamakları, araştırmaların etik değerlendirilmesi, sorumluluklar, ulusal ve uluslararası düzenlemeler, çalışma tasarımı, çalışmaların organizasyonu ve yürütülmesi, advers olay bildirimleri, yoklama ve denetleme konularını içermektedir.

Program sonunda, tüm eğitim modüllerine ve sınava katılan tüm katılımcılara katılım sertifikası verilecektir.

Eğitim toplantısına katılım 200 kişi ile sınırlıdır. Başvuru için 4 Temmuz 2011 tarihine kadar 0312 299 25 91 no’lu telefondan Müge Türesin’e veya [email protected] adresine kayıt yaptırmanız rica olunur. Program hekimlere yönelik olup ulaşım ve konaklama sponsorluğu bulunmamaktadır.

Klinik Araştırma Eğitim Programı’nın gündemini ekte bulabilirsiniz. İlgili hekimlerimizi toplantıda görmeyi arzu ediyoruz.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Pfizer işbirliğiyle…

Ekteki dosya

 

Duyuru 3:

Klinik Araştırmalar Şube Müdürlüğü Firma Görüşmeleri Hk.

Klinik Araştırmalar Şube Müdürlüğü tarafından Perşembe günleri saat 16:00-17:00 saatleri arasında yapılan firma görüşmeleri ikinci bir duyuruya kadar yapılmayacaktır.