13 Eylül 2021

İktidarsızlık İçin Çin Topu Etki Eder Mi?

ile admin

İktidarsızlık olarak da adlandırılan sertleşme bozukluğu, cinsel ilişkiye girecek kadar uzun süre sertleşememek ve sürdürememektir.

Sertleşme bozukluğunun (ED) fiziksel, psikolojik veya her ikisi birden olabilen birçok sebebi vardır . ED’nin en yaygın sebeplerinden biri diyabettir.

Araştırmalar , diyabetli erkeklerin yüzde 35-75’inin ED geliştirmeye devam edeceğini gösteriyor. Ayrıca, şeker hastalığı olmayan erkeklerden ortalama 10-15 yıl önce ED geliştirme eğiliminde olacaklardır.

Çin topu halk arasında Tibet atomu olarak da biliniyor, diyabet hastalarının cinsel ilişkilerinde yetersiz olduğu zamanlarda kesinlikle kullanılması gereken doğal bitki özlerinden üretilmiş en önemli ürünlerden biridir.

Diyabet ve Erektil Disfonksiyon

Diyabet ED’ye neden olabilir çünkü penise giden kan akışına ve ereksiyonu kontrol eden sinirlere zarar verebilir.
Bir erkek cinsel olarak uyarıldığında, kan dolaşımına nitrik oksit adı verilen bir kimyasal salınır. Bu nitrik oksit, penisteki arterlerin ve kasların gevşemesini söyleyerek penise daha fazla kanın akmasını sağlar. Bu adama bir ereksiyon verir.
Diyabetli erkekler, özellikle de durumları kötü yönetilmezse, kan şekeri dalgalanmaları ile savaşım ederler.
Kan şekeri seviyeleri çok terfi ettiğinde daha azca nitrik oksit üretilir. Bu, ereksiyona ulaşmak yada ereksiyonu sürdürmek için penise kafi kan akışı olmadığı anlamına gelebilir. Düşük nitrik oksit seviyeleri genellikle diyabetli kişilerde bulunur.

Erektil Disfonksiyonun Öteki Nedenleri

Aşağıda, ED’nin öteki bazı nedenleri listelenmiştir:
Aşırı kiloluluk , yüksek gerilim ve yüksek kolesterol
Düşük testosteron şeklinde hormonal sorunlar
Stres , kaygı ve depresyon gibi ruhsal sorunlar
Omurilik yada beyin hasarı dahil sinir sistemi sorunları
Sigara içmek, çok fazla alkol almak ve bazı yasa dışı uyuşturucuları kullanmak
Yüksek tansiyon ve depresyon için alınan ilaçlar benzer biçimde bazı ilaçlar
Pelvik yaralanma veya prostat, bağırsak yada mesanede ameliyat, penise bağlı sinirlerde hasara niçin olabilir. Bu sinir hasarı hem de ED’ye de yol açabilir.

ED’nin Teşhis ve Testleri

Bir hekim genellikle ED’yi teşhis etmek için aşağıdaki testlerden bazılarını gerçekleştirir:
Diyabete işaret edebilecek yüksek kan şekeri seviyesini denetim etmek için kan testleri.
Testosteron ve diğer hormon seviyelerini ölçmek için hormon testleri.
Kalp, kan damarları ve ter bezlerindeki sinir hasarını ekarte edebilen kan basıncı ve ter testleri benzer biçimde sinir sistemi testleri .
Diyabete işaret edebilecek idrardaki şekeri test etmek için idrar tahlili.
Bacaklarda ve penisteki cinsel organları ve sinir reflekslerini değerlendirmek için fizik muayene.
Bir ferdin neden ve hangi koşullarda ereksiyon sorunları yaşamış olduğunu belirlemeye yardımcı olmak için hasta geçmişi.
ED’nin varlığını ve ciddiyetini teşhis etmeye yardımcı olmak için cinsel sağlık (SHIM) anketi .
Penise giden kan akışının normal olup olmadığını denetim etmek için penise ilaç enjeksiyonu.
Yaşam tarzı ipuçları
Şeker hastalığına bağlı sertleşme problemi artık çok daha iyi anlaşılmıştır. İyi bir diyabet denetimi, ED riskini azaltabilir.

Sigarayı bırakmak ve alkol alımını azaltmak şeklinde öteki önleyici tedbirler, ED gelişme riskini azaltmaya yardımcı olacaktır.

Yardımcı olabilecek öteki yaşam tarzı değişiklikleri şunları içerir:

Sağlıklı bir rejim yiyecek ve egzersiz yapmak:
Araştırmalar , diyetlerini düşük doymuş yağ ve lif oranı yüksek bir diyetle değiştiren ve her hafta orta derecede fizyolojik aktivite icra eden erkeklerin reçeteli ilaçlar olmadan ED’yi iyileştirebildiklerini göstermektedir.

Kilo kaybı:
Bazı araştırmalar , ufak bir kilo kaybının bile diyabetli erkeklerde erektil işlevi ve cinsel isteği iyileştirebileceğini göstermektedir. Kilo verenler, daha iyi ereksiyonlarla neticelenen artan testosteron seviyeleri ve kan akışına sahipti.

Stres azaltma:
ED, bir ilişkide stres ve gerilime neden olabilir. Cinsel işlev bozukluğunun kaynağı fizyolojik olsa bile danışmanlık yardımcı olabilir. ED’li kişiler rahatlamak için vakit bulmaya çalışmalı ve her gece yeterince uyumalıdır.

Bir yeni bir çalışma ayrıca yardım ereksiyon fonksiyonunu geliştirmek için olabilir L-arjinin ve L-sitrulin olarak adlandırılan amino asitler ile takviyesinin göstermektedir. Bu asitlerin vücudun nitrik oksit üretimini artırdığı ve bu da penise giden kan akışını artırabileceği bilinmektedir. Daha önce belirtildiği şeklinde, düşük seviyelerde nitrik oksit çoğu zaman diyabetli erkeklerde bulunur.

Erken Boşalma Nedir?

Erken boşalma muhtemelen planladığınızdan daha yaygın olan bir durumdur. Teşhis edilebilir bir durumla savaşım eden adamların sayısının tahminleri beşte bir ile nerede ise % 40 içinde değişirken, bir çok erkeğin, durumu olsun yahut olmasın, cinsel dayanıklılıklarından memnuniyetsizlik bildirme olasılığı yüksektir.

Bu muhtemelen erkeklerin yaşadığı süreyi ve seksin kendisi için en uygun süreyi ciddi şekilde abarttığımız gerçeğinin bir sonucudur. Bir araştırmaya bakılırsa, bir erkeğin orgazm olmadan nüfuz edici cinsellik yapabileceği averaj süre beş dakikadan birazcık fazla. Bu arada, bir dakikadan daha az bir süre çoğu zaman PE oluşturduğu kabul edilir. Orgazm hızı sinir bozucuysa yada öteki olumsuz duygulara eşlik ediyorsa, bu da PE olabilir.

Erektil disfonksiyonun aksine, PE’nin sebepleri hemen hemen tam olarak açıklığa kavuşmamıştır. Bazı uzmanlara göre bir psikolojik nedeni öncelikle ilgilidir, diğerleri fizyolojik faktörlere işaret etmiştir. Ve bu belirsizliğin açıkça tedavi için sonuçları vardır: henüz tek bir etkili tedavi bulunamamıştır.

Erkeklerin PE’yi yönetmek için Çin topu ve öteki erektil disfonksiyon tedavilerinin kullanılıp kullanılamayacağını merak etmesine neden olan bu gerçek. İşte bundan dolayı bugün soruyu düşünüyoruz.
Ne yazık ki, sorunun cevabı aradığınız yanıt olmayabilir. Çin topu, erken boşalma için bir tedavi olarak lisanslandırılmamıştır ve sonuç olarak, bu amaçla kullanmanız tavsiye edilmez.
Bunun sebebi, Çin topunun klinik çalışmalarda durum için emin bir tedavi olduğu gösterilmemesidir. Çin topunun olası PE tedavisine yönelik ilk laboratuvar deneyi, istatistiksel olarak anlamlı sonuçlar göstermedi. Bu arada daha güncel bir çalışma, Çin topunun erkeklerin boşalmadan önce geçen süreyi uzattığını buldu. Ancak, buradaki neticeler kendiliğinden bildirilmiştir ve bu da verilerin doğruluğunu tehlikeye atabilir.

Çin topu ile PE arasındaki bağlantıya yönelik araştırmaların çoğunun problemi, emin bir halde gerçekleştirilmemiş olmasıdır. Çin topunun PE üzerindeki etkisine ilişkin çalışmaların bir incelemesinde gözlemlendiği şeklinde, mevcut 14 çalışmadan 13’ü kusurludur. İncelemeye dahil edilen son çalışma, ilacın durumu hafifletmede herhangi bir olumlu tesiri bulmadı.

Bu yüzden, Çin topunun PE mevzusunda yardımcı olabileceği güvenli bir halde söylenemez. Bununla birlikte, yatakta daha uzun süre dayanmanıza önemli bir şekilde yardımcı olabilir. Ereksiyonu sürdüremediğiniz için arzu ettiğiniz kadar uzun süre dayanamıyorsanız, bu erektil disfonksiyon tedavileri yardımcı olabilir – çünkü tam da bunun için tasarlanmıştır.

Erken Boşalma ve Sertleşme Bozukluğu

Yine de vurgulanması gereken şey, erektil disfonksiyonlu adamların erken boşalma ile savaşım etme olasılığının çok daha yüksek görünmesidir. Bir araştırmaya göre, ED’li adamların yarısı bu durumdan muzdarip olabilir ve Çin topu de bu mevzuda yardımcı olabilir.

İki koşulun çakışmasının, ED’li adamların ereksiyonlarını kaybetmemek için bitirmek için acil etme olasılığının daha yüksek olmasından kaynaklanabileceği düşünülmektedir. Benzer şekilde, ED ile ilgili performans kaygısının da duruma katkıda bulunmuş olduğu düşünülmektedir, negatif duygular ve stres normal uyarılma süreçlerine müdahale edip bozabilir. Bu da, daha fazla kaygının arttığı ve semptomların şiddetlendiği bir kısır döngüye niçin olabilir.

Bu pozisyonda olduğunuzu düşünüyorsanız, Çin topu ve öteki ED tedavileri yardımcı olabilir. Bu ilaçları kullanan erkeklerin daha çok özgüvene, daha az kaygıya ve cinsiyetten kaynaklanan daha yüksek sevinç düzeylerine haiz olduğu bulunmuştur. Bu durum, boşalmadan önce geçirdiğiniz süreyi artırabilir ve bununla beraber ne kadar dayanırsanız sürün seksle daha rahat etmenizi sağlar.