17 Eylül 2018

Her Gün Mastürbasyon Yapmak Zararlı Mı

ile admin

Mastürbasyon kendisi kandini beğeni etme durumudur. Erkekler mastürbasyonu yapar iken elleriyle penisiyle oynarken aynısı zamanda hayaller kurarak faztazi geliştirir.  Mastürbasyon yapmış erkek hoşuna giden bir kızı, sevgilisini ya da farklı bir kadını hayal edebilir.  Bu sırada penisiyle oynarken vajinaya girer gibi hareketler yaparak boşalma sağlar.
Kızlarda da vaziyet değişik değildir. Kızlar mastürbasyon yapar iken vajinayı bir şeye sürterek beğeni almaya çalışır. Çünkü kızlarda orgazm vajina duvarından ikaz alarak gelişir.
Mastürbasyon yapmanın sıhhat yönünden çoğu üstünlüğünün bulunduğu biliniyor. Düzenli mastürbasyon hem kızların hatta erkeklerin cinselliği tanıması yardımcı olur.

Mastürbasyonun Yarar Sağlar Mı

Mastürbasyonun yararı bireyi beğeni etmesidir. Bunun yanısıra uygulanan incelemeler derli toplu mastürbasyonun adale ağrılarına, baş ağrılarına ve mutsuzluğa iyi yaklaştığını işaret ediyor.
Herşeyden evvel mastürbasyon cinsel bir birliktelikten ne kadar haz alınacağını da gösterir. Bu nedenle insanları temas evveli cinselliğe hazırlarken sebep davranması gerektiği ile ilgili da bilgilendirir. Mastürbasyon yapar iken kurulan hayaller bu arada kişilerin şuur altına atmış düşünceleri de gün yüzüne çıkartarak hem cinsel kimliğin meydana gelmesine yardımcı olur hatta insanları henüz sıhhatli fertler yapar.

Mastürbasyon Yapmanın Olumsuz etkileri Var Mı

Her şeyin azı hüküm fazlası zarar demişler. Mastürbasyonun da fazlası şahıslara epey devasa zararlar verebilir. Mastürbasyonun olumsuz etkileri arasında insanları toplum dışına itme, yalnız kalma talebi, daimi mastürbasyon yapma talebi ve tatminsizlik doğururken bu arada realite bir cinsel birliktelik esnasında haz alamamayı da yanında getirir. Genç bir erkek mastürbasyon yaparak kısır olmaz.  Bu gibi verilere kulak asılmaması lazım olur.  Ancak her sabah uygulanan mastürbasyon kesinlikle yorucu bir etkinin yanısıra psikolojik tesirleri de yanında getirerek bireyin hayatına zarar verebilir.

Mastürbasyon Yorucudur

Mastürbasyon yapar iken fiziki olarak bir güç harcanır.  Bu güç mutlaka yorucu bir hayatı da yanında getirir. Günlük yapması lüzumlenen işlere konsantre olamama, bireyin uykusuz kalması, iş yaşamına ehemmiyet verememe gibi oldukça önemli meseleleri yanında getirdiği gibi gayri muntazam bir yaşamda oluşturacağı için şahıslarda sıhhat sorunu de meydana çıkarabilir.
Bu nedenle mastürbasyon ara ara fakat sık yapılmamalıdır.