10 Aralık 2014

Hem kariyer yapın hem bakımlı olun

ile admin

Kariyer yapan kadınların, sabah kalkıp, hızlı bir şekilde hazırlanıp bakımlı ve hoş görünmesi bazen çok zor olabiliyor. Oysa bazı küçük püf noktalarına dikkat ederek bunu sağlamak ve formda görünmek mümkün

Çalışan kadınların en büyük sorunlarından biri, yoğun çalışma temposuna rağmen zinde ve hoş bir görünüme sahip olmak! Kadınlar için sabahın erken saatlerinde işe giderken hazırlanmak oldukça zordur. Marie Claire dergisi, kadınlarla ofis ortamında bakımlı bir görünüme sahip olmaları için bazı püf noktalarını paylaştı.
Kötü ve iç kapatıcı ofis ışığı altında cilt üzerindeki tüm kusurlar daha net ortaya çıkıyor. Bu yüzden makyaja başlamadan evvel cildinize iyi bir nemlendirici sürmeyi sakın unutmayın.
Göz altlarınızda şişlikler varsa bunu buzdolabında sakladığınız bir göz jeliyle yatıştırabilirsiniz.

NANELİ DUDAK BALSAMI
Dudaklarınızın forma girmesi için sabahları naneli dudak balsamı kullanın. Dudakları nemlendiren bu balsam, aynı zamanda yakın sohbet sırasında ağız kokusunu da engelliyor.
Detaylı bir makyaj yapmak için yeterli zamanınız yoksa, hafif renk veren nemlendiriciyle aydınlatıcı bir kapatıcıyı bir arada kullanabilirsiniz. Makyajınızı hafif bir allık ve maskarayla da tamamlayabilirsiniz.
Çalışan bir kadının hafif gölgeli saçları tercih etmesi gerekiyor. Saç diplerinizin çıkmasına ve saçlarınızın ucundaki kırıkların düzenli olarak temizlenmesine dikkat edin.
Hafta sonunda çektireceğiniz fön özellikle pazartesi sabahları hızlı bir şekilde evden çıkmanıza yardımcı olacaktır.

HAFİF PARFÜM KULLANIN
Parfümün kendinizle bağdaşmasını istemeniz çok doğal. Ancak eğer ağır oryantal ya da odunsu notalara sahip parfümlerden hoşlanıyorsanız, işe giderken üzerinde ‘Parfum’ değil ‘Eau de toilette’ yazan ürünleri tercih edin. Böylece sevdiğiniz parfümün daha hafif sunumunu kullanmış olursunuz.
İş yerinde doğal renklerdeki ojeleri kullanmaya dikkat edin.
Renkli oje kullanmaktan hoşlanıyorsanız, iş ortamında kare ve uzun tırnaklar yerine, yuvarlak ve kısa tırnakları tercih edin. (Marie Claire)