10 Aralık 2014

‘Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumları’ yeniden başlıyor

ile admin

‘Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumları’ 14 Ocak 2012 tarihinde Trabzon’da başlıyor. Sağlık Bakanlığı Performans Yönetimi ve Kalite Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından yapılan duyuru aşağıdadır;

“Sağlık hizmeti sunan tüm kurumlarda güvenlik kültürünü oluşturmak, bu alanda yapılacak uygulamalara destek olmak, hem hasta hem çalışan açısından güvenli ortamların oluşmasına katkı sağlamak amacıyla başlattığımız Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumlarını 2012 yılında da devam ettirme ve süreklilik kazandırma adına 9. sempozyumu Trabzon Sağlık Müdürlüğü ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü’nün katkıları ile 14 Ocak 2012 tarihinde Trabzon ‘da düzenliyoruz.

Daha önce pek çok ilde çok sayıda sağlık çalışanının katılımıyla gerçekleştirdiğimiz Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumlarını Hizmet Kalite Standartları ekseninde yeni konu başlıkları ve yeni içeriğiyle ülke genelinde sürdürmekte kararlıyız.

Trabzon’da düzenlenecek olan sempozyuma katılım ücretsiz olup, Trabzon, Artvin, Gümüşhane, Bayburt ve Rize illerinden kamu, özel ve üniversite hastane çalışanları (Hastane Başhekimi, Kaliteden sorumlu Başhekim Yardımcısı, Kalite Yönetim Direktörleri, Kalite Yönetim Birimi çalışanları, Eğitim Hemşireleri, Enfeksiyon Kontrol Hemşireleri, Bölüm Kalite Sorumluları), 112 ve ADSM kalite çalışanları, Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri ve İl Sağlık Müdürlüğü’nde görev yapan sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımız davetlidirler.

Önemle duyurulur.

Sempozyum Yeri:

Trabzon Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi Salon 1, Trabzon

Sempozyum ile ilgili iletişim bilgileri:

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü

İl Performans Kalite Koordinatörlüğü

Tel :0 (462) 230 12 26/2002 – 224 01 26

e-posta: [email protected]

Sempozyum Programı için tıklayınız