10 Aralık 2014

Güzel gözlere sahip olmanın 3 yöntemi

ile admin

Göz estetiği sayesinde, yüzünüzü eski canlılığına kavuşturmanız hiç de zor değil! Göz çevresine, göz kapağına ve gözaltı torbalarına uygulanan estetik operasyonlardan olumlu sonuç alındığına dikkat çeken Op. Dr. Levent Akçay; “Yaş ilerledikçe göz çevresindeki kas ve deri dokusu yerçekimiyle aşağı doğru sarkar” diyerek, düzeltmek için yapılan üç uygulamayı anlattı…

Göz çevresi botoksu: Kaz ayağı bölgesi, burun kökü ile alın çizgilerinin kırışıklık tedavisi, kaş kaldırma ve şekillendirmede etkilidir.

KAPAK ASKI YÖNTEMİ
Göz kapağı estetiği: Gözaltı torbaları ve üst göz kapağındaki estetik sorunlar için yapılan ameliyatlarda, karbondioksit lazer cihazı kullanılıyor. Böylece, kesilen yerde kanama çok az oluyor, iz kalmıyor ve iyileşme süresi kısalıyor.
Kapak ameliyatları: Göz kapağı düşüklükleri doğuştan olabilir ya da yaş ilerledikçe yer çekiminin etkisiyle gelişebilir. Görmeyi etkilediği için düzeltilmesi gerekir. Tedavide; göz kapağını kaldıran kas tamir edilir ya da kapak askı yöntemi ile kaldırılır.

SAĞLAM DOKULAR ZARAR GÖRMESİN!
Op. Dr. Levent Akçay, “Göz estetiği yaptırırken dikkatli olun” diyerek şu uyarılarda bulundu: “Cerrahi girişimlerin tümünde, sağlam dokuların zarar görmemesi ve sadece gerekli yere müdahalenin yapılması çok önemli. Göz çevresi estetiğinin, göz kapağı anatomisini ve estetik cerrahi ilkelerini bilen göz doktorları tarafından yapılması büyük önem taşır.”