‘Gözüne kalem batan öğrenciye ambulans çağrılmadı’ iddiası

‘Gözüne kalem batan öğrenciye ambulans çağrılmadı’ iddiası

27 Ekim 2016 0 Yazar: admin

Olay dün saat 10.00 sıralarında Sivas Mehmet Akif Ersöz Mahallesi’ndeki Yunus Emre Ortaokulu’nda meydana geldi. Yusuf ve Şerife Bektaş çiftinin 3 çocuğundan biri olan 5’inci sınıf öğrencisi Beyza Bektaş sınıfta arkadaşı Damla Süt ile beraber oturdukları sırayı düzeltirken Damla Süt’ün elindeki versatil kalem Bektaş’ın gözüne battı. Bektaş’ın gözüne kalem battığını gören öğretmenleri ambulans çağırmak istedi. İddiaya göre okul müdürü Erdoğan Polat, ambulansa gerek olmadığını söyleyerek izin vermedi. Yaklaşık 1 saat okulda bekletilen Bektaş rahatsızlanınca ailesine haber verildi. Okula gelen annesi Şerife Bektaş ve Beyza’nın amcası Mustafa Bektaş kendi imkanlarıyla Beyza’yı Sivas Numune Hastanesi’ne götürdü. Buradaki muayenesinin ardından Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan Bektaş, ameliyata alınarak gözüne batan kalem ucu başarıyla çıkarıldı.

“OKUL MÜDÜRÜNDEN ŞİKAYETÇİYİM”

Okul müdürünün ambulans çağırmayarak çocuğunun hayatını tehlikeye attığını söyleyen baba Yusuf Bektaş, “Çocuğumun gözüne kalem batmış. Daha sonra aşağıya müdür yardımcısının yanına gitmişler. Müdür yardımcısı ‘Ambulans çağıralım’ demiş. Okul müdürü ise ‘Bunda bir şey yok, gerek yok’ diyerek ambulans çağırmamış. Benim çocuğumun gözü kör olsaydı ne olacaktı. Bu müdürün pasifliğidir. Bu çocuklar ona teslim edilmiş. Biz kendi imkanlarımızla hastaneye getirdik. Burdan karakola gidip müdürden şikayetçi olacağım. Bugün benim çocuğumun başına geldi. Yarın başkasının çocuğunun başına da gelebilir” şeklinde konuştu. Ameliyatın ardından CÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Servisi’nde yatan Beyza Bektaş ise sağ gözünün bulanık gördüğünü söyledi.

Ailenin suçladığı Yunus Emre Ortaokulu Müdürü Erdoğan Polat ise iddianın doğru olmadığını ileri sürerek, olay yaşandıktan sonra kendilerinin durumu ailesine bildirdiklerini belirtti. DHA