10 Aralık 2014

Geçici görev yollukları hakkında duyuru

ile admin

Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce Geçici görev yollukları hakkında duyuru yayımlanmıştır;

GEÇİCİ GÖREV YOLLUKLARI HAKKINDA DUYURU

Bilindiği üzere; Genel Müdürlüğümüze bağlı yataklı tedavi kurumlarında görevli personele ilişkin olarak ödenecek geçici görev yollukları için 2011/12 sayılı genelgemiz ile ödenek talep sistemi oluşturulmuştur. Söz konusu taleplere ilişkin veri girişlerinin ise her ayın 1-10 u arası Yataklı Tedavi Kurumlarınca yapılacağı, takiben onay ve kontrol işlemlerinin 11-15 i arası Sağlık Müdürlüklerince tamamlanacağı, müteakiben 03.3 Yolluklar tertibinde yeterli ödeneğin bulunması durumunda ise 16-20 tarihleri arasında Genel Müdürlüğümüzce planlama ve tahsis işlemlerinin yapılacağı bildirilmiştir.

Ancak, veri giriş ve onay tarihlerinin Kurban Bayramı tatiline denk gelmesi sebebiyle; Yataklı Tedavi Kurumları için veri giriş süresi 01-15 Kasım tarihlerine, Sağlık Müdürlükleri tarafından yapılacak onay ve kontrol süresi 16-20 Kasım tarihlerine uzatılmıştır.

Bu itibarla; Yataklı Tedavi Kurumlarınca veri girişi yapılan ve Sağlık Müdürlüklerince kontrol ve onay işlemleri tamamlanan geçici görev yolluklarına ilişkin ödeneklerin bütçe imkanları dahilinde tahsis ve planlama işlemlerine 21.11.2011 tarihi itibariyle başlanacağı hususu önemle duyrulur. 17.11.2011

Bütçe Şube Müdürlüğü