Estetik burun ameliyatı

Estetik burun ameliyatı

2 Kasım 2016 0 Yazar: admin

Burun estetiği ameliyatı, burun da oluşan anatomik defarmosyon veya sonradan meydana gelen kaza ve darp gibi travmalar sonucunda oluşan veya burun eğriliklerini düzeltmek için yapılan estetik bir operasyondur.  Burun, deformasyonlar nedeniyle nefes almakta zorlanır. Ülkemizde burun problemi ile sık sık karşılaşıldığı için burun ameliyatı en çok tercih edilen ameliyatlardan birisidir.

Günümüzde artık estetik cerrahlar burun estetiği ameliyatlarında sadece burundaki eğrilik veya deformasyonları düzeltmekle yetinmeden yüz hatlarına yakışır bir burun olmasını da göz önünde bulundururlar. Çünkü burnun yüzdeki duruşu, çizgileri, kemikleri, açısı, dudakla mesafesi her kişi de farklıdır. Burun estetiği operasyonları genel anestezi uygulanarak yapılmaktadır. Ameliyat aşağı yukarı 2 saat içerisinde tamamlanır. Burun ameliyatı öncesi hasta her cerrahi işlem öncesi olduğu gibi bir takım incelemelerden geçirilir. Açık ve kapalı yaklaşım olarak iki şekilde uygulanmaktadır. Genel olarak cerrahlar açık yaklaşım tekniğini kullanmaktadır. Buruna hem sağlık hem de estetik açıdan yapılması gereken tüm müdahaleler açık rinoplasti tekniği ile yapılabilmektedir.

Estetik burun için yapılan operasyonlar kolay bir ameliyat olup, aynı gün bile hastaneden çıkabilirsiniz. Fakat kendi isteğiniz doğrultusunda bir gün hastanede yatabilirsiniz. Her ameliyat sonrası ağrı olduğu için kişiler burun ameliyatı sonrasında da ağrı hissedilecek endişesi duyarlar. Oysa burun estetiği operasyonu sonrasında ağrı olmaz. Çünkü ameliyat lokal anestezi ile yapıldığı için ameliyat sonrasında hastanın ağrı hissetmesi söz konusu değildir.

Burun estetiği operasyonlarında her ameliyat sonrasında olduğu gibi bir takım tepkiler meydana gelmedi gayet normal bir durumdur. Bu tepkiler 15 gün içerisinde etkisini yitiren normal tepkilerdir. Ameliyattan sonra ilk bir ay içerisinde hasta normale dönmektedir. İlk bir yıl içerisinde de burun tam olarak yerine oturmuş olacaktır.

Ayrıntılı Bilgi İçin Dr. İsmail Bayram’ın sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Detaylı bilgi için: http://www.ismailbayram.com