Erkeklerde burun estetiği

Erkeklerde burun estetiği

28 Ocak 2017 0 Yazar: admin

Artık erkekler de en az kadınlar kadar dış görünüşe özen göstermeye başladı. Erkekler sosyal hayatlarında daha aktif, iş hayatlarında daha başarılı ve dinamik olmak için estetik burun yöntemine daha çok eğilim göstermeye başladı. Fakat erkeklerin bu tarz eğilimleri kadınlara göre daha farklıdır. Genel olarak erkeklerin estetik yaptırdıkları başka kişiler tarafından anlaşılmaması gerekir. Yani erkekler kadınlara oranla bu estetiğin daha doğal görünmesini istemektedir.

Erkeklerin doğal görünüm istemesindeki sebep ise; burun ameliyatı belli olan bir kadın sorun etmez iken erkek için tam tersi ciddi bir stres yaratabilir. Zaten erkeklerin burun yapıları kadınların burun yapılarına göre farklıdır. Burun estetiği ameliyatında tercih edilen genel anestezi yöntemi son derece güvenlidir.  Modernleşen ülkemizde bu sebeplerin en başında internet ve sosyal medya gelmektedir. ‘Selfie’ çekimleri esnasında herkesin estetik ile ilgili dikkat ettiği konu doğallıktır.

Bir diğer sebep olarak ise erkeklerin burun ameliyatı istemesinin nedenleri arasında nefes alıp-verme problemi, burun ucu düşüklüğü ve burunun yüze göre büyük olması gelmektedir. Çoğunlukla nefes problemi yaşayan erkekler estetik burun ameliyatı olmaya mecbur kalırlar. Ayrıca sporla ilgilenen erkekler yüzlerine aldıkları darbeler sonucu burun travması geçirirler.

Ülkemizde yapılan bir araştırma sonucunda burun estetiği operasyonuna başvuran hastaların yüzde %80’i burun eğriliği şikayeti ile başvurduğu belirlenmiştir. Ancak burnu eğri olan her erkeğin de ameliyat istemediği bir diğer gerçektir.

Ayrıntılı Bilgi İçin http://www.ismailbayram.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.