Epidermolizis bülloza tanılı hastaların sağlık kurulu raporları hakkında duyuru

Epidermolizis bülloza tanılı hastaların sağlık kurulu raporları hakkında duyuru

19 Temmuz 2017 0 Yazar: admin

 

T.C.
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI 
Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü

30.06.2017

DUYURU

EPİDERMOLİZİS BÜLLOZA TANILI HASTALARIN SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA DUYURU  

08/06/2017 tarih 30090 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sağlık Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği ile yürürlülük tarihi 19/06/2017 den geçerli olmak üzere Sağlık Uygulama Tebliği’nin 2.4.4.N maddesinin birinci fıkrası “Epidermolizis bülloza tanılı hastalara yara bakım hizmetlerinin ödenebilmesi için üçüncü basamak sağlık hizmeti sunucuları tarafından, deri ve zührevi hastalıkları uzman hekimi, plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzman hekimi ile genel cerrahi veya çocuk cerrahisi uzman hekimlerinin yer aldığı sağlık kurulu raporu düzenlenmesi gerekmektedir.” şeklinde düzenlenmiştir.

Epidermolizis Bülloza tanısı için daha önceden düzenlenmiş sağlık kurulu raporları 01.09.2017 tarihine kadar geçerli olup, bu tarihten sonra düzenlenen sağlık kurulu raporları için Sağlık Uygulama Tebliği’nin 2.4.4.N maddesinin birinci fıkrasının uygulanması gerekmektedir.

Tüm ilgililere önemle duyurulur.

Duyurunun aslı için tıklayınız

 

Sağlık Aktüel – www.saglikaktuel.com

saglikaktuellogo-001.png

 

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Sağlık Aktüel’e (www.saglikaktuel.com) aittir.  www.saglikaktuel.com biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal işlem uygulanacaktır.