9 Ocak 2015

Ebe ve hemşirelere klinisyen eğitimi verildi

ile admin

Üreme Sağlığı Bölgesel Eğitim Merkezi’nde yapılmakta olan Acil Obstetrik Bakım (AOB) Ebe Hemşire Klinisyen Eğitimi’ne, Malatya, Elazığ, Tunceli, Muş, Van, Hakkari, Bitlis ve Bingöl illerinde kamu hastanelerinde doğum servislerinde görev yapmakta olan 50 ebe ve hemşire katıldı.

Avşar Otel’de açılış töreni yapılan ‘Acil Obstetrik Bakım Eğitimi’nde sürdürülen programlar çerçevesinde nitelikli hizmet sağlamak, sağlık hizmet sunucularına klinik pratiklerinde yol gösterici olması amacı ile hastanelerde doğum eylemi ve doğum sonu bakımda çalışan ebe ve hemşirelere yönelik dersler ile iki tam gün süreli interaktif gerçekleştirildi.

Eğitimleri Toplum Halk Sağlığı Kurumu (THSK) Başkanlığı Kadın Üreme Sağlığı Daire Başkanlığı’ndan Uzm.Dr Veli Ongun, Uzm.Dr.Yurdum Karabacak, Hemş.Akile Uzunlar ve Düzce Ünv. Prof.Dr. Yusuf Üstün, Hacetttepe Ünv.Prof. Dr.Füsün Terzioğlu, İnönü Ünv. Prof.Dr. Türkan Toğal, Doç.Dr. Ebru Çelik, Yrd.Doç.Dr. Ercan Yılmaz, Düzce Ünv. Yrd. Doç.Dr. Hacer Gülen, Hacettepe Ünv. Öğretim Görevlisi İlknur Gönenç verdi.

Program, Halk Sağlığı Müdürü Dr.Kemal Şener’in konuşması, Kadın Üreme Sağlığı Daire Başkanlığından Uzm.Dr.Veli Ongun‘un teşekkür belgelerini sunması ve sertifika töreni ile tamamlandı.
Programa Halk Sağlığı Müdürü Dr.Kemal Şener, İl Sağlık Müdürü Dr.Nail Umay, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr.Şükrü Özdemir, Sağlık Yüksek Okulu Müdürü Prof.Dr.Behice Erci ve sağlık yöneticilerinin katıldı.