9 Ocak 2015

Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nin devri protesto edildi

ile admin

İZMİR (AA) – İzmir’de 104 yıl önce kurulan Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nin, Sağlık Bakanlığı’nın onayıyla Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile birleştirilmesi kararı, bazı sendikalarca protesto edildi.

Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) ve Türkiye Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu Kamu Görevlileri Sendikası (Türk Sağlık-Sen) üyeleri, kararı protesto için Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nin yemekhanesi önünde toplandı.

Tarihi hastanenin birleştirilerek kapatılması kararını pankartlarla ve sloganlarla protesto ederek başhekimlik önüne kadar yürüyen sendika üyeleri, burada bir basın açıklaması yaptı.

İzmir Tabip Odası Başkanı Suat Kaptaner, Sağlık Bakanlığı’na, “Bu hastaneyi kapatmak için bir tane haklı gerekçeniz yok. Bu kararı derhal geri çekin” diye diye seslendi.

SES İzmir Şubesi Başkanı Rukiye Çakır ise hastanenin devrine karşı iki haftadır eylem yaptıklarını ve karardan dönülünceye kadar sürdüreceklerini bildirdi.

Türk Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Şenol Atıcı da İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği tarafından bahçeye asılan ve hastanenin devriyle ilgili bilgi içeren pankartların gerçeği yansıtmadığını iddia etti.